MUSKİ’DEN SU KESİNTİSİ AÇIKLAMASI

musluk-su-damlatiyorBodrum’da meydana gelecek olan yarımada genelindeki su kesintisi öncesi MUSKİ’den yapılan açıklama ile vatandaşlara uyarıda bulunuldu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre;

“D.S.İ 21.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak olan, Geyik Barajı ve Bodrum yarımadasını besleyen ana isale hattındaki bakım onarım ve imalat çalışmaları nedeniyle 24.01.2015 tarihinden itibaren 15 gün süreyle su kesintisi yapılması öngörülmektedir.

Su kesintisi sona erdikten sonra içme suyu depolarının dolması ve buradan içme suyu hatlarına verilmesi durumu da göz önüne alındığında suyun tüm vatandaşlarımıza ulaşması 10 günlük bir sürede gerçekleşecek olup, toplamda 25 günlük bir kesinti meydana gelebilecektir. Bu süre zarfında belirli periyotlar dâhilinde bölgesel olarak yarımadaya su verilecektir.

Muğla Valimiz başkanlığında bu konuyla ilgili 13.11.2014 tarihinde bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantı sonucunda konuyla ilgili olan tüm kurum ve kuruluşların alması gereken tedbirler masaya yatırılmış ve akabinde görev paylaşımları yapılmıştır. Meydana gelecek olan su kesintisinin her ne kadar MUSKİ Genel Müdürlüğümüz ile doğrudan ilgisi olmasa da, MUSKİ Genel Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın mağduriyetini en aza indirmek için gerekli olan tüm tedbirler alınacaktır.