GENÇ YÖNETMEN FATİH BÜYÜKSARI’DAN İKİ FİLM BİRDEN

FATİH BÜYÜKSARIBOFSAD Bodrum Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği 2015 yılının ilk etkinliğini sinemaya ayırdı… Bodrum’dan genç bir sinema yönetmeni Fatih Büyüksarı’nın ve filmlerinin tanıtıldığı etkinlik izleyicilerden büyük beğeni topladı…

Bodrum 1. Amatör film gösterimi günlerinde Fatih Büyüksarı çektiği “Dönüş” ve “Her Şey Yolunda” adlı iki filmini sinemaseverlere sundu. Delfi Otel’de filmi izlemeye gelenler yönetmen ile sohbet imkânı bularak kısa bir söyleşi gerçekleştirdiler. ‘Kısa film gösterimi’ programında konuşan BOFSAD Başkanı Hakan Çağlar;  “İlk gösterimini yapacağımız bu kısa filmlerin ilerdeki günlerde de yapacağımız gösterimlerle Bodrum’un kış gecelerine renk getireceğini umuyorum” dedi.

Sinemaseverler ilk önce çekimleri İstanbul’da yapılmış olan dram konulu ve Fatih Özdil, Cansu Carsılmaz, Hasan Cingiz, Erdinç Büyüksarı, Murat Ogan, Özcan Polat’ın oyunculuklarını sergiledikleri Her Şey yolunda isimli filmi seyrettiler.

İlk filmden sonra yapılan söyleşide “Her Şey Yolunda” kısa filminin  Empati kurularak yapıldığına değinen Büyüksarı; “Filmlerimin daha çok sinemaseverlere sunarak izleyici ile buluşmak hedeflerim arasında. Siname salonları, okullar ve buna benzer salonlarda gösterilmesi en büyük hayalim. Bu gün burada izlediğiniz film diğer salonlarda da gösterime girerse yapılan olumlu veya olumsuz eleştiriler ile kendimi daha da geliştirebileceğim inancındayım” dedi.  İkinci gösterimde Bodrum’da geçen ve bir ailenin dramını konu alan kısa filmde İlçede yaşamakta olan Hayal Kara, Ahmet Hıdır, Nilüfer Kul ve Ömer Çakır rol almışlar.  Senaryo & Yönetmen: Fatih Büyüksarı, Görüntü Yönetmeni: Tuncay Özdal’ın hazırladığı kısa film gösterim sonunda izleyiciler tarafından büyük alkış aldı…

Genç yetenekler desteklenmeli

2 Filmin ardından programda, bir bilgilendireme konferansı da verildi. Kısa film çalışmaları hakkında bilgi veren Yönetmen-Fatih Büyüksarı İstanbul ve Bodrum’da yapılan kısa filmler konusundaki sorulara cevap verdi. BOFSAD Başkanı Hakan Çağlar;  Genç yetenekler tarafından yapılan kısa filmlerde her geçen yıl daha güzel çalışmalar ortaya çıkıyor. Sinemamızın genç yeteneklere daha çok destek vermesi, fırsatlar tanıması gerektiğini düşünüyorum” dedi. Yönetmen Fatih Büyüksarı’ya başarılı filmlerinden dolayı BOFSAD Başkanı Hakan Çağlar tarafından bir plaket sunuldu. Salonda bulunan oyuncular ve yönetmen daha sonra toplu fotoğraf çekilerek bir sonraki Bodrum  Amatör film gösterimi günlerinde buluşmak üzere ayrıldılar.

FATİH BÜYÜKSARI KİMDİR?

Fatih Büyüksarı 1983 yılında doğdu. Bodrum Lisesi’nde okudu. istanbul Digital Film Academy’de sinema eğitimi aldı. Turizmci, ön büro elemanı olarak çalışıyor. Sinemaya gönül vermiş genç yönetmen bugüne kadar 9 kısa film çekti. İleride uzun metraj filmler de çekmek istiyor.