PAŞALI: ‘BODRUM BİTİK BİR YER’

pasali-14Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum Belediye Meclis üyeleriyle, parti ilçe binasında buluştu. Toplantıda Bodrum gündemini meşgul eden konular masaya yatırıldı. MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mustafa Paşalı ise toplantıda hayli ilginç konulara parmak bastı. Bodrum’un artık uçurumun kenarında olmadığını, uçurumdan yuvarlandığını söyleyen Paşalı, “Burada herkes negatif. İftira, yalan, dolan, kavga gürültü almış başını gidiyor. Bu memleketin artık düzelmesi çok zor.  Ben sizi izliyorum. Allah yardımcınız olsun. Ama sonuçta Bodrum’dan bana göre artık bir şey olmaz” yorumunu yaptı. Bodrumlu gençlerin dışarıda aldıkları eğitimin ardından buraya dönmeyi bile düşünmediğini belirten Paşalı, “Burada iş yok gençlere.  Bitik bir yer Bodrum.

BİZ UÇURUMDAN AŞAĞI GİTTİK…

Son seçimlerde BODTO Başkanı’nın bir beyanatı vardı.  Diyor ki ‘uçurumun kenarındayız’. Değil. Biz uçurumdan aşağı gittik. Şu an Sakar’dan hızla iniyoruz. Umarım vites değiştirmeyi başarabiliriz” diye konuştu. Bodrum ekonomisinin bitme noktasına geldiğini söyleyen Paşalı, şöyle konuştu: “Bodrum’da 80 banka şubesi var. Bu ekonominizin bittiğini gösteriyor zaten. Hipermarketlerde dünya birincisiyiz. Sokak aralarında hala hipermarket kurmaya çalışıyorlar. Bu esnaf ne yapacak? Nasıl koruyacağız bu esnafı? Bütün dünya ekonomi üzerine dönüyor. Ekonomisi biten bir yerde işte bunları yaşarsınız. Biz isteyen herkese gel diyoruz. Geldiğimiz durum ortada. Muğla’nın hiçbir ilçesinde ikinci icra dairesi yok. Burada üçüncüyü açmaya çalışıyorlar.”

“HER YIL 60 MİLYON LİRA ZARAR EDİYORUZ”

Bodrum Belediyesi’nin şu an itibariyle 30 milyon lira çöpten, 30 milyon lira da personelden zarar ettiğini savunan Mustafa Paşalı, “Her yıl 60 milyon lira zarar ediyoruz. Oysa bir artezyen kazmanın maliyeti 1 milyon lira. Sanayide kazı başlatmanın maliyeti de aynı şekilde. Turizmden para kazanamıyoruz artık. Bodrum’un en büyük sorunu fizibilite ve ekspertiz eksikliği. Bizim bakkala, berbere ihtiyacımız var mı? Hepsini tespit etmemiz gerekiyor. İhtiyaç varsa yapalım. Ne gerekiyorsa onu yapalım. Bizim en büyük eksikliğimiz bu” dedi. Bodrum’un bugünlere hep ‘hata yaparak’ geldiğini savunan Paşalı, “Demek ki bizim, bugüne kadar yapılanın tam tersini yapmamız gerekiyor. Turizm konusunda kültür ve sağlık turizmi alternatif olarak düşünülmeli. Örneğin, sanayinin altında tarih yatıyor. Artık bir yerden başlasınlar kazmaya. Belediye bir izin alıp oraya kazı için girse ve dünyaya deklare etse, Bodrum kış boyu yüzlerce kişiyi ağırlar” şeklinde konuştu.