BODRUM TARIM ÇALIŞTAYI BAŞLATIYOR

PrintBodrum Ziraat Odası’nın Bodrum Belediyesi katkılarıyla gerçekleştireceği Bodrum Tarım Çalıştay’ı Bodrum bölgesinin tarım potansiyelini ortaya çıkararak, bölgesel planlar yapabilmeyi hedefliyor. Çalıştay 24 Aralık Çarşamba günü saat 13:00’de BODTO Konferans Salonu’nda başlıyor.

Bodrum Yarımadası ve Karaova bölgesinde tarım, hayvancılık ve su ürünleri konularında sorunlar, projeler ve geliştirilmesi gereken sektörlerin ele alınacağı çalıştayda Bodrum bölgesinin tarım politikalarının hazırlanıp, tarım starteji planı oluşturulması hedefleniyor.

Toprak TV Ege Bölge temsilcisi İsmail Uğural’ın yöneteceği toplantıya Bodrum İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muammer Bektaş, Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Salih Tufan, Bodrum Kent Konseyi’nden Erman Aras katılıyor ayrıca Bodrum Ticaret Odası da tarımsal sanayi konularında önemli sunumlar yapacak.

Bodrum Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Melengeç “çalıştayın daha sonra mandalin, zeytincilik, su ürünleri, arıcılık, bağcılık ve şarapçılık konularında grup toplantılarıyla zenginleştirileceğini ve Bodrum’un kaybettiği tarımsal faaliyetleri geri kazandıracak projeler yapacaklarını” belirtti.

Bodrum Ziraat Odası, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile yapacağı ortak çalışmalarla Bodrum Tarım Envanteri oluşturmayı ve devamında tarımın ekoturizmle birleştirileceği projeleri hedefliyor.

www.bodrumziraatodasi.org