BODRUM CUP YARIŞINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

MUTLU26. Bodrum Cup Uluslararası Yelken Yarışları ödül töreniyle sona erdi. ERA Yat Kulübü tarafından organize edilen 26’ncı Bodrum Cup Uluslararası Yelkenli Yat Yarışları’nın beşinci gününde Çağdaş Holding etabı, 22 millik Yalıkavak- Bodrum ayağında son buldu. Yarışlarda Jasmin 1 teknesine ödülü Çağdaş Holding CEO’su Çağdaş Çağlar adına Bodrum FM Yöneticisi Mutlu Günhan Özcan tarafından verildi…

5 etapta yapılması planlanan yarışlar, Bodrum-Bodrum, Bodrum-Kalimnos, Kalimnos-Yalıkavak ve Yalıkavak-Bodrum etaplarında gerçekleşti. Gümbet’te Yüzen Şehir’de yapılan ödül törenine başta Muğla Büyükşehir belediye başkanı Osman Gürün olmak üzere Bodrum belediyesi meclis üyeleri, yarışan tekneciler ve aileleri ile turistler katıldı. 100 yat ve bin 500 denizcinin katıldığı yarışlarda olumsuz hava koşulları 3 gün boyunca etkili oldu. Rüzgarın hızının saatte 70 kilometre dalga yüksekliğinin de açık denizde 4 metreyi bulması nedeniyle organizasyon komitesi tarafından 3. gün yarışları iptal edilmişti. Beşinci  gün Çağdaş Holding etabı ile son bulan yarışlar sonrası 26. Bodrum Cup sona erdi. Bate Bahadır Aksoy, Gülsen Karatoprak ve orkestrası geceye katılanlara birbirinden güzel parçaları ile hoş anlar yaşattılar.

 

Son gün düzenlenen yarışın ardından Gümbet açıklarında organizasyon için özel olarak hazırlanmış “yüzen şehir” olarak adlandırılan iskelede ödül töreni yapıldı.

 

Bodrum City Yüzen Şehir’de düzenlenen ödül törenine Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, Organizasyon Onursal Başkanı Erman Aras, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Özalın, Deniz Ticaret Odası Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, Türsab Bodrum Şubesi Başkanı Sevinç Gökbel, Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, D-Marin Marinalar Gurubu Genel Koordinatörü Ali Arken Bezirgan da katıldı; kupa ve plaket ödüllerini verdi. Törende konuşan 26. Bodrum Cup Uluslararası Yelken Yarışları Komite Başkanı Süleyman Uysal, zor hava şartlarına rağmen yarışmacıların iyi bir yarış sergilediğini söyledi. Yarışlara desteğin her geçen gün arttığına işaret eden Uysal, “26. Bodrum Cup yarışları ikinci çeyrek yılın, asrın ilk yılı. Bizler bu yılki çalışmalarımızı yaparken sadece seneye bir çalışma yapmıyoruz, bundan sonraki 25 seneyi planlıyoruz. Yola çıkışımızın amacı ise mavi yolculuk markasına inanıyoruz, bu markanın ancak Bodrum Cup ile tanıtılabileceğine inanıyoruz “diye konuştu. Konuşmaların ardından dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

‘ALONDRA’YA 4 KUPA

 

Klasik Ahşap Yatlar kategorisinde yarışan ‘Alondra’ yatı hem kendi kategorisinde hem de Muğla Büyükşehir Belediyesi Kupası, Bodrum Belediyesi Kupası ve Regetta Kupası’nda dört sevinç birden yaşadı. Genel Klasman ve Gulet XL’de ‘STS Okul Gemisi’, Tirandil sınıfında ‘Montenegro’, Gulet ve Mozaik sınıflarında ‘Jasmin 1′, Ahşap Yatlar genel Klasmanda ve Standart yatlar sınıfında ‘Randa’, Katamaran sınıfında ‘Fame’,Cruiser sınıfında ‘Shiraz Banou’, Cruiser XL sınıfında ‘Lady Katrina’, IRC sınıfında ‘Simenika’ kupalarını aldı. Yarışmalara tam 26 yıldır katılan ‘Büyük Yunus’ yatı ekibine jüri özel ödülü verildi. Hollanda’dan 26 yıldır aralıksız yarışmaya katılan ‘Borina 1′ isimli yattaki denizciler fahri hemşeri unvanına layık görüldü. Yarışlara ailesiyle katılan 1.5 yaşındaki Mira Kılıç’a en genç yarışmacı ödülünün sahibi oldu. Mira tören sırasında yatta uyuduğu için ödülünü annesi Özlem Kılıç aldı.