JET SKI ZEDELERDEN GÜZEL HABER VAR

op.dr.a.servet kevin08 Ağustos’ta Gündoğan’da meydana gelen jet ski kazasında yaralanan dört kişiden ikisi Özel Bodrum Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Bu kişilerden 52 yaşındaki Kevin Albert Venner  bugün 19.04.2014 tarihinde taburcu oldu.Çarpışma sonucunda kaburgasında üç belinde bir kırık oluşan Venner ,Özel Bodrum Hastanesi  Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Hakan Avcı ve Beyin Cerrahı Op.Dr.Abdullah Servet tarafından tedavi edildi.Kendisine özel korse yapılan Venner yaşadıklarını şöyle anlattı: ‘Çarpışmadan sonraki anlar kabus gibiydi. Jet ski benim üstüme düşmüştü.

Nefes alamıyor ve kıpırdayamıyordum.Arkadaşlarım Samantha ve David suyun içinde ters dönmüş yatıyorlardı.Kızım ise daha iyi durumdaydı ve onları düz çevirerek yardım etti.Sonra hepimizi hastanelere götürdüler.Benim getirildiğim Özel Bodrum Hastanesi mükemmel bir hastane olduğu için şanslıyım.Beni sağlığıma kavuşturan doktorlarıma ve hemşirelere şükran borçluyum.Yabancı hasta departmanı kalışım süresince hep yanımdaydı ve bana çok yardımcı oldular.’

 

Kevin’in arkadaşı 44 yaşındaki David Michael English  ise uzun süre nefessiz kaldığı ve su yuttuğu için hastaneye ulaştığında bilinci kapalıydı. Özel Bodrum Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr.Yelda Doğan tarafından yoğun bakım ünitesinde yapılan tedavinin ardından durumu giderek iyileşen David solunum cihazından ayrıldı.Özel Bodrum Hastanesi Beyin Cerrahı Op.Dr. Abdullah Servet tarafından ameliyat edilen hastanın tedavisi yoğun bakım ünitesinde sürüyor.