SARUHAN İREN DEFİLESİ MARİNA YACHT CLUB’TE

1707bod02Saruhan İren, 26 Temmuz 2014 saat 19.30’da Bodrum Marina Yacht Club’te 28. Defilesini sunmaya hazırlanıyor. Yıllardır, Maçakızı, Hadigari, Halikarnas ve Marina Yacht Club gibi Bodrum’un en seçkin yerlerinde, özgün ve teatral defileler gerçekleştiren tasarımcı 2014 Yaz koleksiyonuna “ASİMETRİK” adını verdi. Güncel moda trendleri yerine kendi konseptini yaratan Saruhan İren 2014 yaz defilesinde modası geçmeyen ve her daim giyilebilecek ipek, şifon, bürümcük ve el dokuması tasarımlarını izleyenlerin beğenisine sunuyor.

Kadının her yaşta güzel olduğunu savunan Saruhan, tüm modacıların aksine tasarımlarını her yaştan manken üzerinde sergilerken, Türkiye’nin ilk top modellerinden Merve İldeniz de ilk kez bu defilede kızıyla podyumu paylaşacak.

 

Saruhan İren

İstanbul Konservatuarında Bale ve Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde  Kostüm Tasarımı eğitimi alan sanatçı defilelerinin müzik ve koreografilerini kendi tasarlayıp, seyircilerine ulaşmaktadır. Konsept olarak her zaman aramızda görebileceğimiz ölçülerde mankenler kullanan Saruhan, meslek ve iş sahibi kadınları bir araya getirip, uzun ve yorucu provalar sonunda gösterisini gerçekleştirmektedir.

Daha önceleri, Uzaylılar ve Dünyalılar, M.Ö. 2001- M.S. 2001, Tanrılar ve Tanrıçalar, İpek Yolu, Bir kış masalı, Zamansız giysiler, Yaşsız kadınlar, Millenium, Metamorfoz gibi konulu defileleri izleyicilere sunan Saruhan İren sponsor kullanmayıp aksesuar ve detaylara kadar kendi uğraşı ve seçeneğiyle çalışmaktadır.

 

Özgün ve Tek

 

Konsept olarak her zaman tek, benzersiz ve dikkat çekici bir şıklığı işleyen Saruhan, koleksiyonlarını bir sanat eseri gibi yaratmakta ve alıcısıyla arasında özel bir bağ kurulmasını hedeflemekte. Yıllar geçse de modası geçmeyen bu tasarımları bir başkası üzerinde görme şansınız yok.