TUNCAY ÖZKAN’DAN ZİYARET

tuncay ozkan1Tatilini geçirmek ve kitap imza gününe katılmak üzere Bodrum’a gelen gazeteci Tuncay Özkan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.

Ziyareti, iki eski dostun karşılıklı muhabbeti olarak yorumlayan Tuncay Özkan şunları söyledi: Başkanımızı yeni görevinden ve verdiği mücadeleden dolayı bir yurttaş olarak kutluyorum.

Aynı yollardan geçtik. Onunki kısa bizimki uzun sürdü. Bazı maltalar kısa bazı maltalar uzundur. Bizimki uzun malta oldu. Malta, cezaevindeki büyük koridordur. Çıktık, kucaklaştık. Sağ olsun o da gönlünü, kucağını açtı. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da ziyaretle ilgili olarak şöyle konuştu: Ben de kendisine çok teşekkür ediyorum. Bizim gibi Bodrum’a gönül veren bir ağabeyimiz, Bodrum’a dinlenmeye geldi, bizi de ziyaret etti. Ortak bir yönümüz de var, kader arkadaşlığı yaptık. Kendisine geçmiş olsun, özgürlüğün keyfini sürelim diyorum. Dünyada sınırlar kalksın da herkes özgürce dolaşsın. Yapmış olduğu mücadelede, umudunu hiçbir zaman yitirmemesi ve insanlara örnek olan davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye’nin bu süreçten geçeceğini, gerçek demokrasinin ve adaletin bir gün yerine oturacağına inanan insanlarız. Adaletimize ışık olabildiysek ne mutlu bize.