SATTIRMAYACAĞIZ…

20140424_080849Bugün Saat: 08:00 da Yatağan Termik santral önü  Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi Şube Başkanı Fatih ERÇELİK ve Maden İş Sendikası Yatağan Şubesi Şube Başkanı Süleyman GİRGİN Enerji ve Maden işçilerine özelleştirmede gelinen süreç hakkında bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle;

Arkadaşlar kısa ve net konuşacağım; Başlangıçta haklı ve güçlüydük şimdi ise çok daha güçlüyüz çok daha haklıyız. Haklı ve meşru mücadelemize karşı yapılan zulmü tüm Türkiye görmekte bizim öngördüğümüz gibi peşkeşin boyutunu da tüm Türkiye görmekte.

Direnişimizin yakıtı kararlılığımız ve inancımızdır. Bunu kaybettiğimiz anda bu mücadeleyi de kaybederiz. Ancak görüyoruz ki işimize, aşımıza ve memleketin malına sahip çıkma sevdamız ve bu uğurda bize görülen reva direnişimizi ve karalılığımızı daha da arttırmaktadır.

Bu iş bitti diyenlere böyle propaganda yapanlara ve buna da inananlara bir çift sözüm var. Bizim için artık ölümden öte köy yoktur.

Bunu herkes bilsin.  Dedi.

TES İŞ SENDİKASI YATAĞAN ŞUBESİ ŞUBE BAŞKANI KONUŞMA METNİ

 220 günden beri direnişteyiz 15 günden beri de Ankara Kurtuluş parkındayız. Tüm uyarılarımıza rağmen iktidar ihaleyi yapmıştır. Bundan sonra Enerji Piyasası düzenleme kurulu ve ardından başkanlığını başbakanın yaptığı  özelleştirme  kuruluna ihale sonucu onaya gidecektir. Başbakanını Marmaris te bizlere verdiği sözü yerine getirmesini bekliyoruz ve ihalenin iptal edilmesini istiyoruz.

Dedi.

Sloganlar:

Asla teslim olmayacağız

Direne direne kazanacağız

Baskıla bizi yıldıramaz

Her yer yatağan her yer direniş