BODRUMSPOR KARATE TAKIMI ŞAMPİYON OLDU

DSC_8646Türkiye Karate Federasyonu’nun 2009 yılında hayata geçirdiği ve önemli organizasyonları arasında yer alan 23 Nisan Dünya Çocukları Karate Turnuvası’nın beşincisi, 18-20 Nisan tarihleri arasında İstanbul Bagcilar Olimpik Spor Salonun ‘da. yapıldı. Üç gün süren heyecanlı yarışmaya  100 den  fazla spor kulübü ve 1500 ‘e yakın  sporcu katıldı.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Karate takımı ferdi yarışmalarda 5 madalya kazanarak  madalya kürsüsün üst sıralarında yer almanın gururunu Bodrum’a bir kez daha yaşatmış oldu . Takım yarışmasında ise Kayra Sezgin , Senanur Tarakçı ve Dilek Çelik ten oluşan kız takımı turnuvaya katılan tüm takımları yenerek şampiyonluk kupasını Bodrum’a kazandırdı. Takımın menejerliğini üstlenen şampiyon bir sporcu velisi İbrahim Tarım yaptığı açıklamada , Bu büyük şampiyonanın öneminden bahsederek , sporcularımız ferdi yarışlarda 1 altın , 1 gümüş ,3 bronz olarak toplam 5 madalya kazandılar , bundan daha da önemlisi takım yarışmalarında kız takımımız turnuvada şampiyon olarak Türkiye nin en güçlü takımları arasında yer aldığımızı ispatlamış oldular. Desteklerini esirgemeyen Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürümüz Sayın Bekir Çeker’e, Bodrum Kaymakamımız SayınDr. Gödekmerdan’a , Bodrum Belediye Başkanımıza Sayın Mehmet Kocadon’a ve Kulüp başkanımız Sayın Rıza Karakaya ‘ya teşekkürlerimizi sunuyoruz .

DSC_9092Şampiyonada sporcularımız  İsmail Tarım birinci , Kayra Sezgin ikinci , Orhan Alp Kuzulu , Dilek Çelik  ve Senanur Tarakçı üçüncü olarak bize büyük sevinç yaşattılar , sporcularımız ve değerli antrenörleri Fatih Uzunlulu ‘yu kutluyor , Haziran ayında İstanbul da yapılacak olan Balkan Karate Şampiyonasında milli takım da görev yapacak sporcularımıza şimdiden başarılar diliyoruz dedi.