MEHMET KOCADON BODRUM’A YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

10007237_518873278223702_856726743_nSeçim sonuçlarını CHP Bodrum Merkez Seçim Ofisi Yağhane’de takip eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, rakamların belli olmaya başlamasının ardından yaptığı açıklamada; “Bundan sonra bütün yarımadada, bütün siyasi partilere gönül vermiş kardeşlerimin de başkanıyım. Her zaman kapım onlara da açık…”dedi.

30 Mart Yerel Seçimlerinin galibi, Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı resmi olmayan sonuçlara göre Mehmet Kocadon oldu. CHP Bodrum Merkez Seçim Ofisi Yağhane’ye akın eden Bodrum Yarımadası Halkı da sandıkların açılmaya başlamasıyla birlikte büyük heyecan yaşadı. Her açılan sandıkta belediye başkanlığını garantileyen Başkan Kocadon, ilerleyen saatlerde Yağhane’nin önünde binlerce vatandaşla buluştu.

En büyük başkan bizim başkan sloganları eşliğinde halka seslenen Başkan Kocadon, “Herkese iyi akşamlar. Gerçekten son zamanlarda uzun bir maraton koştuk. Son altı aydır Bodrum’un gündeminde yerel seçimler vardı ama ben önce şunu söylemek istiyorum; seçimler hizmet için vardır. Aday olan her siyasi partinin adaylarına ve onlar için mücadele eden kadın kollarına, gençlik kollarına, ilçe yönetimindeki bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Siyasette ve seçimlerde kaybeden olmaz. Lütfen, hiçbir arkadaşım kaybettim diye üzülmesin. Hizmet için aday olmuş her arkadaşıma burada takdir ve saygıyla teşekkür ediyorum” dedi.

“Kapım herkese açık!”

Sözleri, “Bodrum seninle gurur duyuyor!” sloganlarıyla kesilen Başkan Kocadon, konuşmasının devamında; bütün siyasi parti başkanları ve aday arkadaşlarına Bodrum’da siyasetin seviyesini düşürmedikleri, Türkiye’nin dünyaya açılan en medeni kapısının örneğini sundukları için de ayrıca teşekkür etti. Kocadon, “Bundan sonra bütün yarımadada, bütün siyasi partilere gönül vermiş kardeşlerimin de başkanıyım. Her zaman kapım onlara da açık… Çünkü biz hep şunu söyledik; biz amblemlerin ve renklerin değil gönüllerin başkanıyız, dedik ve Bodrum Yarımadası’nda gönüllerin başkanı olmaya da devam ettik. Tabii ki bu seçimi tek başımıza kazanmadık, bir ekip ruhuyla, birlik beraberlikle, ilçe yönetimimizle, kadın kollarımız, gençlik kollarımızla, bize gönül veren özellikle perdenin arka yüzündeki seçim komisyonu üyelerimle, proje üreten arkadaşlarımla… Bu bir ekip işi, inanmak işi, mücadele etmek işi ve biz mücadelemizden hiç vazgeçmedik, hep şunu söyledik; biz mücadele etmek için varız, mücadele ettikçe daha da güçleneceğiz. Her imkânsızlık bizim için bir güçtür! İmkânsız diye bir şey yok. Belki bugün imkânsızdır ama 3 ay sonra biz bunu imkânlı hale getiririz. Bunun için buradayız, mücadele etmek için. Bodrum Yarımadası’na artık hizmet etmek için varız. Bizlere inandınız güvendiniz. Artık bizlere de size hizmet etmek düşer. Onun için oy verenden de vermeyenden de, bizim düğünümüze gelenden de gelmeyenden de, suyumuzdan içenden de yemeğimizden yiyenden de herkesten razı olsun, Allah’ım sizlerden bizi eksik etmesin. Ne mutlu bana ki, bana bugünleri gördüm.”şeklinde konuştu.

“Doğusuyla, batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle; işte Bodrum, işte barış, işte gelecek!”

“Daha güçlü geliyoruz dedi Kocadon!” şarkısının çaldığı anda ise Başkan Kocadon, “Dedik mi arkadaşlar daha güçlü geliyoruz diye? Dedik! Geldik mi? Geldik! O zaman ver coşkuyu Bodrum!” diyerek Bodrum Halkını coşturdu.

Başkan Kocadon konuşmasını; “Gerçekten Bodrum Yarımadası’nın her bölgesinden gelen, 3 yaşından 93 yaşına kadar, engelli kardeşlerimden sporcu kardeşlerime kadar bugün burada Bodrum Yarımadası birliğin, beraberliğin ve insan ayrımı yapılmadan dünya barış topluluğu gibi yaşayan Bodrum’un “Gelecek Bodrum’un” demesinin güzelliğini yaşıyor arkadaşlar. “ Gelecek Bodrum’un” demenin güzelliğidir bugün! Değerli Bodrum Yarımadası halkı, gerçekten uzun bir süreç ama artık dinlenme zamanı. Ben bugün, şu anda yanımızda olamayan sandık başı görevlisi kardeşlerime de buradan teşekkür ediyorum. Gerçekten bir ekip işi bu, inanma ve birlik beraberlik işi. Örf ve adetlerimizle, kültürümüzle, birliğimizle, beraberliğimizle, gemicimizle, şoför esnafımla, devecimizle, barcımızla, restorancımızla, otelcimizle, yatırımcısıyla, doğusuyla, batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle işte Bodrum, işte barış, işte gelecek… Sağ olun güzel Bodrumlular, sağ olun! Değerli Bodrum Yarımadası halkı hepinize bugün bize vermiş olduğunuz desteğe, diğer siyasi partideki aday olan arkadaşlarımıza verdiğiniz desteğe teşekkür ederek hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Kısa bir süre sonra bu güzellikleri farklı bir alanda, farklı bir eğlenceyle kutlamak üzere hepinize iyi akşamlar diliyorum. Bodrum’un geleceğini ve huzurunu kaçırmadığınız için sizin önünüzde saygıyla eğiliyorum Bodrum halkı! Hadi bakalım ver coşkuyu…”diyerek tamamladı.

Yarımada genelinde konulan toplam 359 sandıktan çıkan oylarla resmi olmayan rakamlara göre Bodrum’un yeni belediye başkanı, önceki dönem Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon oldu. 2014 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan Adayı ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bugüne kadar iki dönem Ortakent Yahşi Belde Belediye Başkanlığı ve bir dönem de Bodrum Belediye Başkanlığı görevini yapmıştı.

30 Mart 2014 yerel seçimleriyle birlikte Muğla Belediyesi, büyükşehir statüsü kazanarak Muğla Büyükşehir Belediyesi oldu ve kapanan belde belediyeleri de merkez mahalle statüsüyle Bodrum Belediyesi’ne bağlandı. Bununla birlikte 30 Mart 2014 tarihinden itibaren Bodrum Yarımada genelini kapsayan Bodrum Belediye Başkanlığı görevine Bodrum Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon seçildi.