BODRUM BELEDİYESİ’Nİ ÇALIŞTIRMAYA BAŞLADIK

2075Başaran: “Mimarlar Odası Usuluk ile İlgili Yapılan Çevre Katliamına Açtığı Davada Bodrum Belediyesi’nin Verdiği Ruhsatları Şükürler Olsun ki Bugün İtibariyle İptal Ettirdi”

Tosun: “Bodrum’un Doğal Güzelliklerini, Kültürel ve Tarihi Değerlerini Yok Edecek Projelere Onay Vermeyeceğiz, Ne Yaparsak Sizin Onayınızla Olacak Saygıdeğer Hemşehrilerim”

Başkan Mehmet Tosun’un Bodrum’daki son mitingi, gövde gösterisine dönüştü. Binlerce kişi İskele Meydanı’nda düzenlenen mitinge akın etti. Hem İskele Meydanı hem de Belediye Meydanı binlerce kişiyle doldu, kalabalık Kale Caddesi’ne ve Barlar Sokağı’nda taştı. “Tosun Başkan” şarkısını hazırlayıp seslendiren Kıraç’ın da sahne aldığı mitingde sahneye eşi Nadire Hanım ile birlikte çıkan Başkan Mehmet Tosun, eşine bugüne kadar gösterdiği fedakârlıklardan dolayı teşekkür edip alnından öptü. Ünlü oyuncu Mehmet Aslan ile Avrupa’da milyonlarca insana, üzerinde Başkan Mehmet Tosun’un baskısı olan tişörtüyle canlı performanslar sunan DJ Barış Balcı da sahneden Başkan Mehmet Tosun’a destek verdiler. Kıraç da Başkan Mehmet Tosun’a destek vererek, “Bodrum için artık değişim zamanı.” dedi.

 MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, son mitingini Bodrum Merkez’de gerçekleştirdi. Bodrum İskele Meydanı’ndaki mitinge, yaklaşık 20 bin kişi katıldı. İskele ve Belediye meydanlarına sığmayan kalabalık, Kale Caddesi’ne ve Barlar Sokağı’na taştı. Mitingde, Başkan Mehmet Tosun’un ses getiren seçim şarkısı “Tosun Başkan”ı hazırlayıp seslendiren Kıraç da sahne aldı. Kıraç’tan önce, Avrupa’da milyonlarca insanın karşısına Başkan Mehmet Tosun tişörtüyle çıkan ve “Tosun Başkan” şarkısına yaptığı remix versiyon ile beğeni toplayan DJ Barış Balcı sahnedeydi. Balcı kalabalığı çaldığı müziklerle coşturdu.

2065Usuluk Ruhsatlarının İptal Müjdesini Verdi

Mitingde ilk söz her zaman olduğu gibi MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran’ın oldu. Başaran, Torba bölgesindeki Usuluk Koyu’nda başlayan yapılaşmaya ruhsat veren Bodrum Belediyesi’nin ruhsatlarının  iptal edildiği müjdesini vererek, “Mimarlar Odası Usuluk ile ilgili yapılan çevre katliamına açtığı davada Bodrum Belediyesi’nin verdiği ruhsatları şükürler olsun ki bugün itibariyle iptal ettirdi, Bodrum’a hayırlı uğurlu olsun! Ben Muğla Mimarlar Odası’nı tebrik ediyorum huzurlarınızda.” dedi.

Konuşmasını kısa tutan Başaran, Bodrum’daki yanlış belediyecilik uygulamalarını eleştirdi, yapılan dedikoduların Bodrum Halkı’na tesir etmediğini, bunun meydanı dolduran kalabalıktan anlaşıldığını söyledi.

 Sahnede Eşine Çiçek Verip Alnından Öptü

Başkan Mehmet Tosun ise binlerin karşısına eşiyle birlikte çıktı. Başkan Mehmet Tosun, 27 Ağustos 2000 tarihinde Nadire Hanım ile bir yuva kurduklarını belirterek, “Aynı yıl da, siyasete başlamak için müsaade istediğim saygıdeğer eşime buradan çok teşekkür ediyorum, yaptığı fedakârlıklardan dolayı da saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi. Yoğun çalışma temposuna her zaman anlayışla karşıladığı için kendisine minnettar olduğunu dile getiren Başkan Mehmet Tosun, “Bodrum’da yapacak çok işimiz var.” dedikten sonra eşine çiçek vererek alnından öptü. 

2045Aslan: “Mehmet Tosun Bodrum’a Hayırlı Olsun!”

Başkan Mehmet Tosun ardından sahneye ünlü oyuncu Mehmet Aslan’ı davet etti. Aslan, “Zaten bir konuşma hazırlamamıştım, Allah yukarda. İçimden ne geliyorsa onu söyleyeceğim. İçimden, çok kısa, çok net bir şey söylemek geliyor, o da şu: Önceden beri sanatçı olarak, bir kardeşiniz olarak, bazı eleştiriler alıyordum. Diyorlardı ki, ‘senin oralarda ne işin var, sen sanatçısın, oyuncusun, göz önündesin, safını belli etme, rengini belli etme, başın derde girer, bunlardan uzak dur’. Bunu hiçbir zaman içime sindiremiyorum. Şu kalabalığı görünce, bu insanları görünce, sizin karşınıza çıkmamak, şu Türk bayraklarını görünce gurur duymamak, sizin karşınızda bir kardeşiniz olarak hep beraber ‘Ne mutlu Türküm’ demekten kaçınmak, benim için bir ihanet olurdu.” dedi.

 Aslan Konacık’ta 10 yılda yaşanan değişim ve gelişime dikkat çekerek, “Gençliğimin geçtiği Bodrum’da Konacık’ı gördüğüm zaman… Bizim küçüklüğümüzde, 10 sene evvel Konacık’a gitmekten korkardık, annelerimiz bizi yollamazdı. Şimdi Konacık’a ışık gelmiş, Konacık’a yol gelmiş, Konacık’a medeniyet gelmiş. Konacık’ı bugünlere getiren insana, bir gönül borcum olduğuna inandığım için, sizlerin huzuruna çıkmak benim için bir şeref olduğu için, kalbimdeki milliyetçi duyguyla sizin karşınıza iki kelam etmek için geldim. Şu kalabalığı görünce… Başkanım siz bunu hak ediyorsunuz. Mehmet Tosun Bodrum’a hayırlı olsun! Bodrum gerçekten Türkiye’nin incisidir, bu inciyi dünyaya tanıtacak olan insanın ismi Mehmet Tosun’dur. Oyumuza sahip çıkıyoruz, kararı veriyoruz. Bodrum! Karar senin, vatan senin, oy senin, Bodrum senin, Mehmet Tosun senin, hayırlı olsun! Huzurlarınızda, hiç korkmadan ‘Ne mutlu Türküm’ diyorum.” şeklinde konuştu.

 Balcı: “Bodrum’un Kaybedecek Bir Beş Senesi Daha Yok”

Bodrum mitingi için tüm programını erteleyerek İtalya’dan Bodrum’a gelen, Bodrumlu DJ Barış Balcı ise, “Sadece bir şey söylemek istiyorum size; Bodrum’un kaybedecek bir 5 senesi daha yok!” dedi.

 Başkan Mehmet Tosun da bu söz üzerine kalabalığa dönerek, “Siz de Barış kardeşimle aynı fikirde misiniz? O zaman, ‘değişim şart’ diyor musunuz? Allah nasip ederse, 30 Mart’ta, karar anında Bodrum Halkı vicdanının sesini dinleyerek, Mehmet Tosun’a ‘evet’ diyerek bu değişimi gerçekleştirecek.” dedi.

 “Sokakta Yüzmeyi Öğrendiniz”

Bodrum ile ilgili projelerini anlatan Başkan Mehmet Tosun, “Bugüne kadar yağan her yağmur sonrasında sel baskınları yaşadınız. Yolda karşıdan karşıya geçemediniz. Buradaki yanlış belediyecilik uygulamaları sonunda sokakta yüzmeyi öğrendiniz, raftingi öğrendiniz. Artık, 30 Mart 2014 tarihinden itibaren geliştireceğimiz yağmur suyu altyapı projeleriyle, su baskınları Bodrum Yarımadamızın, bu ilçemizin güzel insanlarının kaderi olmayacak, bu da Mehmet Tosun ve ekibiyle olacak.” dedi.

 “Sizin Onayınızla Olacak”

“Bodrum’un doğal güzelliklerini, kültürel ve tarihi değerlerini yok edecek projelere onay vermeyeceğiz.” diyen Başkan Mehmet Tosun, “Ne yaparsak sizin onayınızla olacak. Bu güzel Bodrum Yarımadamızın, bir turizm kenti Bodrum Yarımadamızın insanından da, doğasından da, denizinden de taviz vermeyeceğiz saygıdeğer hemşehrilerim.” diye konuştu.

 

“Daha Bugünden Çalıştırmaya Başladık”

Kumbahçe Mahallesi’ndeki kaçak iskeleye ait kazıkların Bodrum Belediyesi tarafından, seçimlere üç gün kala sökülmeye başlandığına dikkat çeken Başkan Mehmet Tosun şöyle konuştu:

“Hepinizin malumu, Kumbahçe mitingimizde şu sözü vermiştik: ‘Eğer 30 Mart günü seçilirsek, Kumbahçe Sahili’nin böğrüne saplanan o kaçak iskelenin kazıklarını söküp atacağız’ demiştik. Bugün Bodrum Belediyemizin çalışmaya başladığına şahit olduk. Nerede? Kumbahçe’de… Ne diyordu saygıdeğer belediye başkanımız Kumbahçe mitinginde; ‘Oraya çakılan o kazıkları, kaçak iskeleyi sökemeyiz çünkü konu mahkemelik. Yetki bizde değil, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda, diğer kurumlarda. O yüzden, bu süreci bekliyoruz.’ diyorlardı değil mi? Bugün ne yaptılar? Seçimlere üç gün kala, bizim size verdiğimiz bu irade sözü karşısında çalışmaya başladılar. O kazıkları, dalgıçları denizin altına daldırmak suretiyle dibinden kesiyorlar, altı yine denizin dibinde kalıyor ve bir de para ödüyorlar şimdi.Bu güzel bir gelişme ama buradan soruyoruz; hani dün mahkeme kararı vardı, hani yetki sizde değildi? Demek ki Mehmet Tosun korkusu bunları sarmış! Oraya, Bodrum’un ilçe merkezine, Kumbahçeli hemşehrilerimizin gözünün önüne, denize girdikleri noktaya o iskeleyi yaptırana kadar, projesi olmadan kaçak başlayana kadar neredeydiniz? İşte arkadaşlar, Mehmet Tosun ve ekibinin farkı bu; daha bugünden Bodrum Belediyesi’ni çalıştırmaya başladı. Ama buradan bir eleştirimi daha yöneltmek istiyorum; tamam çalışmaya başladınız, keşke o iskele kazıklarını dalgıçlara yarısını kestirip, diğer yarısını denizin dibinde bırakmasaydınız. Keşke, o kazıklar nasıl çakıldıysa, o şekilde çıkartılsaydı da, gerisini çıkartmak 30 Mart’tan sonra bize kalmasaydı.”

 

Kıraç: “Bodrum İçin Artık Değişim Zamanı”

Başkan Mehmet Tosun konuşmasının sonunda hem meclis üyesi adaylarını hem de Kıraç’ı sahneye davet ederek, birlikte “10. Yıl Marşı”nı söylediler.

“Burada olmaktan son derece mutluyum gerçekten. Bodrum için artık değişim zamanı.” diyen Kıraç ise şarkılarıyla kalabalığı coşturdu.

Başkan Mehmet Tosun, Kıraç’a teşekkür etmek ve çiçek vermek için sahneye çıkarak, “Tosun Başkan’ şarkısını hazırlayıp, besteleyip sizlerle buluşturan bu sanatçı dostumuza; Atatürk’ü seven, Cumhuriyet’e sonuna kadar bağlı, Bodrum sevdalısı sanatçımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.            

 

Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Kıraç, boynundaki Başkan Mehmet Tosun atkısıyla şarkılarını söyledi, alanı dolduran binleri coşturdu.