ZİHİN HARİTASI BEYNİN AYNISI

DSC_0101Bitez   Gülümser   Mehmet   Danacı  Ortaokulu ve Okul Aile Birliği organizasyonuyla “Unutmayan Beyinler“ sloganıyla başarıya doymayan öğrencilerine ve velilerine eğitim koçu Aykut Açkalmaz tarafından eğitici bir çalışma düzenlenmiştir.

Okulumuzda uygulamayı gerçekleştiren Aykut Açkalmaz’ın, 4. ve 6. Sınıflarda başlattığı örnek çalışma birer saat sürmüştür.   “Zihin Haritaları“   tekniğinin uygulanabilirliği ve öğrenci başarısını %80 arttırdığını Bitez Gülümser Mehmet Danacı Ortaokulu öğretmenlerine eğitici çalışma süresinde bahsetmiştir. “Zihin Haritaları“  tekniği öğrencilerin oldukça dikkatini çekmiş ve uygulama aşamasının kendilerine daha uygun olduğu gözlenmiştir.          26/02/2014  Oasis Nurol Merkezinde saat 19:30 da Bitez Gülümser Mehmet Danacı Ortaokulu ve İlkokulu öğrencilerine velilerine, öğretmenlerine eğitici ve etkileyici sunumu gerçekleştiren Aykut Açkalmaz “Zihin Haritaları” tekniği ile unutmayan beyinlere nasıl sahip olunacağını, müfredatta 4ders saati tutan konunun 25 dakikada  etkili  ve kalıcı bir öğrenme ile sonuçlanacağını öğrencilerle örnek çalışma yaparak sunumunu gerçekleştirmiştir.

Katılımının yüksek olduğu eğitici sunum sonunda öğrenci ve velilerin sorularına eğitim koçu Aykut Açkalmaz cevap vermiştir. Panel bitiminde okul müdürü Devrim Karakuş  “Pilot Okul” olarak  başarılara ve ilklere imza atan okulumuz mevcut müfredatı daha kalıcı öğrenmeye dönüştürecek ve yarımada da bu tekniği ilk uygulayacak okul olarak örnek teşkil edileceklerini, öğrencilerinin  başarılarının kalıcı ve sürdürülebilecek olduklarını  görmenin kendisine mutluluk verdiğini dile getirmiştir.“Elde edeceklerimiz hayal ettiklerimiz kadardır” sözüyle gelen konuklarına teşekkür etmiştir.

 

           Okulumuza konuk olan ve etkileyici sunumu için eğitim koçu Aykut Açkalmaz’a Okul Müdürü Devrim Karakuş tarafından plaket verildi. Okul Aile Birliği üyelerinden Ercüment Erle ile Ülkü İçalan  tarafından  da çiçek taktim edildi.