“İNŞAAT BELEDİYECİLİĞİ” ELEŞTİRİSİNE CEVAP VERDİ

1235Başkan Mehmet Tosun, MHP Gümüşlük Seçim İletişim Merkezi’nin açılışına katılmak üzere gittiği beldede ziyaretlerde bulundu, kısa süre önce CHP’ye geçen ve merkezi atama yoluyla aday olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un “inşaat belediyeciliği” eleştirilerine cevap verdi. “Bugün gülüp geçmeyeceğim.” diyen Başkan Mehmet Tosun, kendisine ve belediyesine yapılan haksız ve maksatlı eleştirilere cevap vereceğini belirterek, yaptıklarını anlattı, “Bilgi eksikliği varsa gideririz.” dedi.

MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, MHP Gümüşlük Seçim İletişim Merkezi açılışına katılmak üzere gittiği beldede, güne vatandaşlarla birlikte kahvaltı yaparak başladı. Gümüşlük’ün meşhur balıkçılarının bulunduğu kıyıda vatandaşlara hitap eden Başkan Mehmet Tosun, Gümüşlük’ün kesinlikle beton yığını olmasına izin vermeyeceklerine vurgu yaptı.

Kahvaltının ardından belde esnafını ziyaret ederek MHP Gümüşlük Seçim İletişim Merkezi’ne geçen Başkan Mehmet Tosun’u burada kalabalık bir topluluk karşıladı.

 

“Bu İşin Profesörü”

Açılış öncesindeki toplantıda konuşan MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, 10 yıllık belediyecilik tecrübesiyle, harita mühendisi ve trafik planlama uzmanı olan Başkan Mehmet Tosun için “profesör” benzetmesini yaptı. Yarımada’nın kaynak değil yönetici sorunu olduğunu söyleyen Başaran, “Bugün Milliyetçi Hareket Partisi, sizin huzurunuza, belediyecilik anlamında ve yöneticilik anlamında bu işin profesörünü getirip, sizlere takdim etmekten iftihar ediyor.” dedi.

 

“Bodrum Ankara’dan Zengin”

Başkan Mehmet Tosun da konuşmasında kaynakların doğru kullanılmadığına dikkat çekerek, “Sizin kaynaklarınızı doğru kullanıp yatırıma yönlendireceğiz. Bodrum Ankara’dan zengin, sadece biz bunun farkında değiliz. İşte Konacık bunun farkına vardı ve gereğini yaptı. Şimdi Bodrum’da gereğini yapacağız.” şeklinde konuştu.

Kültürel ve sanatsal etkinlikleri arttırarak, Gümüşlük’ü bir sanat kenti yapacaklarını anlatan Başkan Mehmet Tosun, “Kültürel ve sanatsal etkinlikleri arttıracağız’ dedim; işte belediyemizin bir bandosu olacak, belediye tiyatrosu olacak, belediye filarmoni orkestrası olacak. O orkestra da Cumhuriyet konserlerinde sizlerle birlikte olacak.” dedi.

 

Kocadon’un Eleştirilerine Cevap Verdi

Sürekli haksız ve maksatlı eleştirilere, dedikodulara ve karalama kampanyalarına maruz kaldıklarını ifade eden Başkan Mehmet Tosun, CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un Konacık ziyaretinde söylediklerine cevap verdi. Başkan Mehmet Tosun şöyle konuştu:

“Zaman zaman bazı siyasi parti adaylarının, belediye başkan adaylarının şahsımla ilgili ya da beldemle ilgili söylemlerini duyuyorum, gülüp geçiyordum; bugün gülüp geçmeyeceğim, cevap vereceğim huzurlarınızda. Bir arkadaşımız demiş ki, ‘Konacık Belediyesi inşaat belediyeciliği yapıyor.’ O birinci 5 yıldı. Biz ilk 5 yıl vatandaşlarımıza dedik ki, ‘Altyapı-üstyapı belediyeciliği yapacağız. İkinci 5 yılda, sosyal ve kültürel belediyeciliğin adımlarını atacağız’. O arkadaşlarımıza buradan sesleniyorum; lütfen Pedasa Antik Kenti’ni gezin! Orada Kültür Bakanlığımız ve Konacık Belediyemiz ile birlikte yapmış olduğumuz kazı çalışmalarını bir görün, antik kent yolunu görün. El sanatları merkezimizde günlük kurs gören, el emeği göz nuru eserlerimizi üreten hanımefendileri bir ziyaret edin. Aile sağlığı merkezimizi bir görün; modern bir poliklinik seviyesinde hizmet veriyor değerli arkadaşlarım. Ayrıca toplumun her kesimine saygılı olan bir belediyecilik anlayışı ile ‘inançlara ve kültürlere saygılıyız’ sözümüzün arkasında durarak yaptığımız, ‘cami ve cemevi projelerini dolaşın’ derim. Yine 20’nin üzerindeki modern çocuk parkımızı görmelerini tavsiye ederim.”

 

“Belediyecilik Anlayışımız Bu”

“Bir cevabım daha var o arkadaşlarımıza.” diyen Başkan Mehmet Tosun, “Hep birlikte, sizlerle birlikte Cumhuriyetimizin 90. yılında Cumhuriyet Konserimizi bir görmelerini, o görüntüleri izlemelerini tavsiye ediyorum. Ayrıca değerli arkadaşlarım, biz doğayı ve yeşili koruyan bir belediyeyiz. 2004 yılında açmış olduğumuz yolların kenarlarında dikmiş olduğumuz Bodrum ağaçlarımız var. O diktiğimiz ağaçların gölgesinde bugün ailelerimiz ve çocuklarımız yürüyorlar, oraları da bir görsünler. Biz atık suyu arıtıp tekrar kullanan bir belediyeyiz. Yeşil alanlarımızı arıttığımız suyla suluyoruz. Belediyecilik anlayışımız bu, dolaşsınlar görsünler, restore ettiğimiz tarihi su sarnıçlarını bir ziyaret etsinler. Bodrum’da siz hiç su sarnıcı restore eden belediye gördünüz mü? Ama Konacık Belediyesi bölgesindeki tüm tarihi su sarnıçlarını restore etti değerli arkadaşlarım.” şeklinde konuştu.

 

Vatandaş: “Karanlıklar İçindeyiz”

MHP Gümüşlük Seçim İletişim Merkezi’nin açılışını hanımlar yaparken, Başkan Mehmet Tosun açılıştan sonra vatandaşlarla temas etmeyi sürdürdü. Gittiği bir kahvehanede vatandaşların şikâyetlerini dinleyen Başkan Mehmet Tosun’a, “Karanlıklar içindeyiz ve geçen sene 10 tane ev soyuldu. Hiçbir can güvenliğimiz yok.” diyerek, buna nasıl bir çözüm bulabileceklerini soran vatandaşa Başkan Mehmet Tosun, “AYDEM yapacak ama önce belediyenin ilgilenmesi lazım.” dedi. Aydınlatma sorunu olan bölgeyi not aldıran Başkan Mehmet Tosun, göreve gelir gelmez acil olarak ilgileneceklerini söyledi.