BODRUMLU SANATÇILARLA BİR ARAYA GELDİ

bksf trafo (2)Başkan Kocadon’dan sanat ve kültür planlamasında çıta yükselten projeye destek Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Trafo Bodrum’da yer alan Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Bodrum Kültür ve Sanat Forumu yetkilileriyle bir araya geldi.  Bodrum’daki kültür ve sanat topluluklarının temsilcileriyle birlikte toplantı yapan Başkan Kocadon, yapılan projeler hakkında bilgilendirildi.  Bodrumart Derneği Başkanı Yüksel Güner, bundan böyle Bodrum Kültür Sanat Forumu (BKSF) adı altında çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek, yapılan projeleri Başkan Kocadon’a aktardı. Güner, “Biz Bodrumdaki kültür ve sanat dernekleri olarak önce kendi aramızdaki ortak paydaları bulup işbirliği yapmak üzere, sonra da gücümüzü aşan konularda, idare ve yerel yönetimlere bir takım öneriler iletmek üzere uzun süredir çalışarak, Bodrum’da Kültür ve Sanat Manifestosu dediğimiz özetlenmiş bir yazıyı hazırladık. Bunu şimdi buradan sizlere tanıtmak, beyin fırtınası yaparak üzerinde yeni fikirler oluşturmak üzere bu toplantıyı düzenledik.” açıklamasında bulundu. 

Turistler de tatillerini BKSF programına göre ayarlayabilecek
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, yıllardır Bodrum’da bu şekilde bir çalışmayı hayata geçirmek istediğini ifade etti. Başkan Kocadon, bu topluluğun hazırladığı projelerin altına gönül rahatlığıyla imzasını atacağını belirterek şunları söyledi: 
 
“15 yıl görev yaptığım süre içerisinde özellikle sanat ve sanatçıya her zaman destek oldum ve onlar için elimden gelen her türlü gayreti sarf ettim. Bizim en büyük hedefimiz; esasında bu tür topluluğu seneler öncesinde kurup, bütün sanatsal ve kültürel faaliyetleri tek bir çatı altında toplamak ve yıllık programınızı dünyaya duyurmaktı. Son zamanlarda sağ olsun Necmi Cavlı bunun için çaba gösterdi ama şu ana kadar yetmedi. Bundan sonra 30 Mart’ı bir milat olarak kabul edeceğiz. Çünkü öyle bir hale gelmişti ki arkadaşlar, 11 tane belediye ve 11 beldede aynı anda birçok etkinlik. İnsanlar nereye gideceğini şaşırıyor. Bir bakıyorsunuz Bodrum’da Devlet Opera ve Balesi’nin çok güzel bir gösterisi varken, Turgutreis’te de değerli bir sanatçımızın konseri oluyor. 30 Mart itibariyle bunların hepsine son vereceğiz. Artık bütün sanatsal ve kültürel etkinlikler, tek belediye olduğumuz için de bir çatı altından çıkacak. Yani Japonya’daki veya İngiltere’deki bir vatandaş, Bodrum’da kültür ve sanat bölümüne girdiği zaman Şubat ayında ya da Ağustos ayında ne olduğunu bilecek, tatilini ona göre ayarlayabilecekler.”

“Bu güzellikleri, birlik beraberliği korumamız lazım!”

Başkan Mehmet Kocadon konuşmasının devamında; “Bakın burası neydi, şu an ne hale geldi. Bir sanatçımızın, ‘Her Canlı Yaşamayı Hak Ediyor’ adlı bir sergisi açıldı. Buradan elde edilecek gelirler de hayvan barınağımıza aktarılacak. Ne kadar çağdaş, medeni bir sanatçı ve iyi bir insan ki kendisiyle hem sergimizi yapıyoruz, hem de hayvanlarımıza destek sağlıyoruz. Bu şekilde, birlik beraberlik içerisinde bu düzeni götürmek zorundayız. Sizler de bizim gibi insanlarsınız. Medeni çerçevenin dışında hiçbir zaman hakkı, hukuku arayan insanlar olmadık.