MEHMET GÜNER OYLAR MAVİ’YE DEDİ

SBF_46649 Şubat 2014 pazar günü yapılacak Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası seçimlerine 10 gün kala Mehmet Güner coşkulu bir kalabalığa seslendi.

Şoför esnafının çok ilgili olduğu gözlenen adaylık açıklamasında, Mehmet Güner ve yönetim kurulu üyelerinin giyim, tavır ve davranışları dikkat çekti.Gri takım elbise ve mavi kravatlarıyla tam bir bütünlük sergileyen Güner ve ekibi izleyenlere mesaj verdi.
Mehmet Güner açıklamasına,”Öncelikle oda yönetimimize,odamıza ait cafeyi kullanmamıza izin verdiği için şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim.” diyerek başlayan Güner,”4 yıldır odamız maalesef iyi yönetilmiyor.Sürekli polemik ve çatışma ortamı esnafımızı germiş durumda.Esnafımızın öncelikle bu gerginlikten kurtarılması gerekiyor.9 şubat bu gerginlikten kurtulacakları ve rahatlayacakl ağız.9 Şubatta eğer kazanırsak ilk işimiz korsan taşımacılıkla mücadelenin planlamasını yapacağız.UKOME de yapmayı tasarladığımız işlerin düzenlemesini yapacağız.Artık kaybedecek zaman yok.”diyerek devam etti. Bu dönemde Bodrum Şoförler Odasının Korsan taşımacılıkla mücadelede aktif rol almaktan vazgeçtiğini söyleyen Güner, “Bunun çok yanlış olduğunu 4 yıl gibi kaybedilen büyük bir dönem var.Bizim dönemimizde şoförler odası mücadelenin tam içindeydi,9  şubattan sonrada tam içinde olacaktır.”dedi.
Çalışma programı hakkında bilgi veren Mehmet Güner,”kimseye ulaşılmaz hayaller boş vaadler vermedik,vermeyeceğiz.Göreve gelir gelmez rotamızı bu program şekillendirecek.”dedi ve programını açıkladı.
9 Şubattaki seçimlere  mavi rengi tercih ettiklerini söyleyen Güner,”oy pusulamızın rengide mavidir.9 şubatta oylar maviye”dedi..
  

 Yönetim ve denetim kurullarını açıklayan Güner,”Ekibime güveniyorum ve başarılar diliyorum.”dedi.Yönetim ve denetim kurulu üyelerinin listesini aşağıdaki gibi açıkladı..

   YÖN KUR. ASİL                                  DENETİM KURULU ASİL

         

1-Şenol ALGIN     Öz Bodrum                        1-Kemal CAN         Metem Taksi

2-Halil BAYSEL    Gümbet Min.Bşk.              2-Özkan KAHRAMAN Mouseleum Taksi     

3-Osman DURAN Gümüşlük Min.Koop.        3-Mehmet YARANGÜMELİOĞLU Mrkz. Tak.

4-Osman KEÇECİ Akyarlar Min.Koop                                    

5-Muhammet TURGUT Turgutreis Mrkz.Taksi                                                  

6-Ali TABAK -152 Nolu Ser.Taş.Koop.Bşk.                                           

7-Halil KIY   Dedeman Taksi                                              

8-Olcay KARADAĞ Göl-Türkbükü Taksi

 

        YEDEK YÖNETİM KUR.                        YEDEK DENETİM KUR.

         

 1-Aydın KARGIN Bağla Min.Koop                1-Mustafa ÖZGÜÇLÜ Sağlık Taksi

 2-Sabahattin ÖZHAN Marina Taksi               2-Volkan Çetin BAKICI Torba Taksi

 3-İbrahim AKDENİZ Gümüşlük Min.             3-Mehmet GÜLDAŞ Ortakent Min.Koop.

 4-İsmail ÖZTAŞKIN Azmakbaşı Taksi

 5-Ayhan KARADAL Şehir içi Min.   

 6-Murat TOKER P.Belen Köy Statülü Min.

 7-Süleyman PALA Servis İşl.

 8-Durmuş ÇAKIR Eskiçeşme Taksi

 9-Cem ÇELEN  Servis İşl.

 MEHMET GÜNER VE EKİBİNİN

(2014-2018 YILLARI) ÇALIŞMA PROGRAMI

 

 1-) Korsan taşımacılıkla ilgili olarak başlattığımız mücadele tavizsiz bir şekilde artarak devam edecek,yasal haklarımızın korunup geliştirilmesiyle ilgili çalışmamız kesintisiz olarak sürdürülecektir.Korsan taşımacılığın önlenmesinde Büyükşehir Belediyesi Bünyesinde kurulacak olan ULAŞIM VE KOORDİNASYON MERKEZİ bizim için en önemli organdır.Hedefimiz UKOME içinde yer almaktır.

 2-)Bugün Şoför esnafına yapılacak en büyük hizmet ekmeğine sahip çıkmaktır.Korsan taşımacılık yüzünden ekmeğimiz neredeyse yok olma noktasına gelmiştir.Tek yetkili organ olan ULAŞIM VE KOORDİNASYON MERKEZİNDE alınacak doğru kararlarla ve yapılacak olan denetimlerle bu sorun ortadan kaldırılacaktır.

 3-) Havaalanı kapısında denetim sürekli hale getirilecek kurumlar arası koordinasyon sağlanacaktır.

 4-)”RENT A CAR”  Firmalarını ticari taksici gibi çalıştırmayacağız.

 5-)Turizm araçlarına dolmuşçuluk yaptırmayacağız.

 6-) “ Feribot servisleri,hamam servisleri,bar servisleri “  gibi yasal olmayan taşımacılıklara son vereceğiz.

 7-) “S” plakalı araçlarımızın,İl içinde Turizmde çalışması sağlanacaktır.

Taşımacılık konusunda,il içinde tek yetkili organ ULAŞIM  ve KOORDİNASYON MERKEZİ dir.Burada alınacak kararlarla esnafımızın turizmde korkusuzca çalışması sağlanacaktır.

 8-) Basit usulde vergi ödeyen üyelerimiz için,odamız bünyesinde 2010 yılı başından itibaren “muhasebe servisimiz” hizmet vermeye başlamıştı.Üyelerimizin hakettikleri hizmeti alabilmelerini sağlamak bizim öncelikli görevimizdir.Üyelerimize sunacağımız basit usulde muhasebe hizmetleri 10 ŞUBATTAN İTİBAREN ÜCRETSİZ OLACAKTIR.

 9-)Duraklarımızın ve üyelerimizin hukuki sorunlarıyla ilgili,daha önceden olduğu gibi,onlara hizmet verecek ÜCRETSİZ AVUKATLIK hizmetimiz olacaktır. 

 10-)Odamızın geleceği genç meslektaşlarımızdadır.Onları yetiştirip,odamızı genç ve emin ellere emanet edeceğiz.

 11-)Dönemimizde tüm ekonomik olanaksızlığımıza rağmen eski hizmet binamızı satmadan,üyelerimize yeni oda hizmet binası kazandırmıştık.

Yeni dönemimizdeki en önemli hedefimiz üyelerimize,odamızın ekonomik koşullarına da bakılarak,odamıza sürekli gelir sağlayacak bir benzin istasyonu kazandırmak olacaktır.

 12-)Baştan beri üyelerimizle ilişkilerimizde yalan olmadı.Aleyhimizde olsa bile doğruları söylemekten korkmadık.Bu tavrımızı aynen devam ettirecek ve üyelerimize hep doğruları söyleyeceğiz.