BODRUM SAĞLIK VAKFI SERAMİK ATÖLYESİNDEN ÖZEL TASARIMLAR

IMG_8149-00118 yıldır yüzlerce engelli bireyin rehabilitasyonu ve topluma kazandırılması yolundaki çalışmaları ile tanınan Bodrum Sağlık Vakfı bünyesindeki; Ferer Dış Ticaret’in sponsorluğunu üstendiği, “Bodrum Sağlık Vakfı Seramik Atölyesi” yeni bir başarıya daha imza attı. Atölyenin kursiyerleri beden ve zihin engelli çocuklar, İletişim Danışmanları Derneği (İDA)’nin 10. Yıl Galasının ödüllerini tasarladı. Bu geceye özel tasarlanan seramik plaketler, halkla ilişkiler sektörünün duayenleri olan Betül Mardin, Aleaddin Asna ve Paul Holmes’a takdim edildi. 1996 yılından beri yüzlerce engelli bireye temas eden Bodrum Sağlık Vakfı Seramik Atölyesi Ferer sponsorluğunda başarılı çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor. Rehabilitasyon süreçlerinde Seramik Atölyesi’nde eğitim alan engelli bireyler, edindikleri bilgi ve tecrübeyi yaratıcılıkları ile birleştirerek başarılı çalışmalar gerçekleştiriyorlar.

IMG_8290-001Bodrum’da beğeni toplayan Seramik Atölyesi öğrencileri Bodrum’daki etkinliklerde verilmek üzere tasarladıkları plaketlerle topladıkları övgüler İstanbul’a ulaştı. İletişim profesyonellerinin Istanbul, The Sofa Hotel’de bir araya geldiği İDA 10. Yıl Gala Gecesi’nde Seramik Atölyesi öğrencileri Betûl Mardin, Aleaddin Asna’ya sunulan Onur ödülü ile Paul Holmes’a takdim edilen teşekkür plaketini özel olarak tasarladılar. Profesyonel seramik sanatçıları kadar başarılı ve yaratıcı işler yapan Seramik Atölye’si tasarımları bu sayede Bodrum sınırlarını aşmış oldu.

 Ödül törenlerinin ardından Seramik Atölyesi çalışmalarının yer aldığı kısa bir video gösterimi gerçekleşti. Gösterimin ardından konuşma gerçekleştiren BSV Halkla İlişkiler Müdürü Şafak Yaşar; kendilerine sundukları bu imkân için İDA yönetim kuruluna teşekkür ederken, tüm katılımcıları Bodrum’a gelerek çalışmalarını yakından görmeye ve etkinliklerinde verecekleri hediyelerde kendilerini de hatırlayarak çalışmalarına destek olmaya davet etti.