BAŞKAN MEHMET KOCADON, KONACIK’TA

baskan mehmet kocadon konacikta ziyaretlerde bulundu  (6)Bodrum Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Konacık’ta esnaf ve vatandaşlar ile bir araya geldi. Başkan Mehmet Kocadon, Konacık beldesi, Alparslan Türkeş Bulvarı üzerindeki esnaflara ve beldedeki bazı evlere ziyaretlerde bulundu.

Ziyaret sırasında yarımadada en pahalı suyu kullandıklarını söyleyen bir vatandaşın Başkan Kocadon’a, “Konacık halkı olarak en pahalı su faturasını ödeyen biziz. İnşallah iktidara gelirseniz, bu faturaları en asgari şekle getirmeyi düşünüyor musunuz?” şeklindeki sorusuna Kocadon, şu cevabı verdi:

“Arkadaşlar ben size doğruları söyleyeyim de bunları bilin. Su işleri de büyükşehre geçiyor. Şimdi ben burada suyu 1 Lira yapacağım desem, ileride büyükşehir bana ‘dur bakalım, bu senin yetkin değil’ diyebilir ama biz şunu söylüyoruz; biz hem Muğla’da, hem de Bodrum’da parti olarak çok güçlü olduğumuz için, aynı partinin belediye başkanları olacağımız için, büyük bir ihtimal ile ben bu sözü verebilirim. Bodrum’un fiyatlarını çekeriz. Siz hiç merak etmeyin”

Mehmet Kocadon, beldedeki Yiğit Kafe ile bilardo salonuna da uğrayarak işletmeciler ve kafede oturanlara tek tek selam verdi, hayırlı işler dileklerinde bulundu. Çoğu esnaftan “Buyurun başkanım, çay içelim” davetini alan Başkan, kısa bir ziyaret için geldiği Konacık’tan, vatandaşların ilgisi nedeni ile uzun süre ayrılamadı.

Konacık’taki Özhan ailesi Başkan’ı ağırladı
Başkan Mehmet Kocadon, davet üzerine Konacık’ta yaşayan Özhan ailesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında Mehmet Kocadon’a Cumhuriyet Halk Partisi Konacık Belde Başkanı Muharrem Göçmen ve Cumhuriyet Halk Partisi Konacık Belde Kadın Koları Başkanı Fatma Ay da eşlik etti. Başkan Kocadon’un geleceğini duyan diğer mahalle sakinleri de evin bahçesine gelerek Bodrum Belediye Başkanı’nı birlikte karşıladı.

Vatandaşların gösterdiği ilgi nedeniyle Kocadon, “Çok mutluyum, beni çok şaşırttınız. Benim için büyük bir sürpriz oldu.” diyerek kendisini karşılayan Özhan ailesi ve diğer mahalle sakinlerine teşekkür etti. “Bodrum Yarımadası, tanrının bize bir lütfüdür. Böyle bir güzellik, böyle bir kültür hiçbir yerde yok.” diye konuşan Kocadon, sözlerine şöyle devam etti:

“Bakın Anadolu’nun birçok ilinden gelmiş arkadaşlarımız, hatta dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş insanlarımız Bodrum’da bir barış topluluğu gibi yaşıyor. Bunun altında yatan en büyük neden, bizim ne kadar medeni, aydınlık ve misafirperver oluşumuzdur. Bu da paylaşım ruhumuzun çok fazla olmasından kaynaklanıyor. İşte bu güzelliklerin, bu birlik beraberliklerin bozulmaması için arkadaşlar; sizden Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Mehmet Kocadon’a oy istiyorum, size hizmet ederek vefa borcumu ödemek istiyorum. Bu güzel günde beni böyle karşıladığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Seçim atmosferine girdik artık, birçok dedikodular duyarsınız, yorumlar yapılır, şu yapılır, bu yapılır ama bunların hiçbirine inanmayın. Açık ve net söylüyorum; ben sizden biriyim, sizden çıkmış biriyim. Beni bu günlere ve bu makama layık gördüğünüz için de hepinize çok teşekkür ediyorum”

“En büyük görev kadınlarımıza düşüyor”
Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğinin de altını çizen Kocadon, “30 Mart Seçimleri, aynı zamanda birçok şeyin de dengesini bozacak seçimler. Şu medeni görüntüyü sergileyebiliyorsak bunun en büyük nedeni Laik Cumhuriyettir, bunu asla unutmayın. Bu Laik Cumhuriyete sahip çıkmamız lazım ve Bodrum’dan çıkacak oy oranının yüksekliği, arkadaşlarımıza da bir ışık, bir umut olacak çünkü diyecekler ki; ‘Bodrum Türkiye’nin son kalesidir ve dimdik ayaktadır. Oradaki kadın arkadaşlarımız dimdik ayaktadır, biz de mücadele edeceğiz.’ Onun için kadınlar bu seçimde çok büyük önem taşıyor arkadaşlar. Bunu size hatırlatmak isterim. Bodrum’un aydınlık yüzlü insanları olarak ev ev dolaşalım. Özellikle kadın arkadaşlarımız için dolaşalım.” dedi.

Başkan Kocadon, Özhan ailesinin evinden ayrılmadan önce kendisini görmek için gelen mahalle sakinleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Kocadon Özhan ailesinin evinin karşısında bulunan Almanyalı’nın Yeri isimli kahveye de uğrayarak vatandaşlar ile çay içip sohbet etti.