SEÇİLMENİN YOLU ANKARA’DA DEĞİL PARTİ ÜYELERİNDEDİR

Musa Gökbel Yatağan ilçe ziyaret (1)-001CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Musa Gökbel Yatağan ilçesinde düzenlenen toplantıda partililer ve halkla bir araya geldi. Musa Gökbel ve ekibini burada Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek ve çok sayıda partili karşıladı. Musa Gökbel burada yaptığı konuşmasında Muğla’nın Türkiye’nin en başarılı CHP’si olduğunu ancak siyasi olarak zenginliğinin hep başkaları tarafından çalındığını ifade ederek, “3 dönemdir Muğla’da CHP’nin siyasi zenginliği kontenjan ve merkez yoklaması ile çalınmaktadır. Kimdir bu kontenjandan milletvekili olanlar? Kendi memleketleri yok mudur? Kendi memleketlerinde oyları yok mudur da Muğla’dan Milletvekili olmaktadırlar? Muğla’nın siyasi zenginliği çalınmaktadır. Biz buna karşıyız. Bu yüzdende partiyi orijinal kodlarına döndürmek ve parti içi demokrasiyi geri getirmek için çalışmalar yaptık ve sonucunda sandığı üyelerimizin önüne koymayı başardık” dedi.
CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Musa Gökbel atama isteyenlerin Ankara kapılarına yüz sürdüklerini dile getirerek, “Bu arkadaşlar ellerini açmışlar Ankara’ya ‘Aman beni atayıverin’ diye dua ediyorlar. Örgüt iradesini üyenin seçme hakkını yok sayıyorlar. Biz ise yüzümüzü Ankara’ya değil partilimize döndük. Atamaya kesinlikle karşıyım. Atamacılar ayrıca her daim Ankara’nın gözünün içine bakarlar. Bense yüzümü size döndüm size bakıyorum. 10 Ocak tarihinden beri atama yapılacak diye bir söylenti var. 10’u dediler olmadı 20’si dediler olmadı Şubat dediler olmadı Mart dediler olmadı. Yüzde yüz atama yapılacak dediler yine olmadı. Seçilmenin iradesi ve yolu Ankara’da değil sizlerin kullanacağı oylardadır. Beni sandıkta seçecekse de kendi insanım seçsin dövecekse de kendi insanım dövsün” diye konuştu.
CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Musa Gökbel konuşmasının ikinci bölümünde ise Büyükşehir yasası ile ilgili toplantıya katılanları bilgilendirdi.