BODRUM KAMU YÖNETİMİ SEMPOZYUMU BAŞLIYOR

KAMU-001Muğla Valiliği, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Konacık Belediyesi’nin ev sahipliğinde 1. Kamu Yönetimi Sempozyumu Bodrum Kefaluka Otel’de 01-03 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

Yeni Büyükşehir Belediye Yasası’nın anlatılacağı sempozyuma katılan konuşmacılar arasında Prof. Dr. Ruşen Keleş, Prof. Dr. Zerrin Toprak Karaman, Prof. Dr. Ahmet Özer, Prof. Dr. Hüseyin Özgür, MİARGEM Başkanı Halil Memiş, Doç. Dr. Erbay Arıkboğa, Yrd. Doç. Dr. Ayşe Yıldız Özsalmanlı, Araş. Gör. Hayal Yetkin, Araş. Gör. Çiğdem Pank ve MİHDER Başkanı Mehmet Dönmez’ in katılımları ile gerçekleşecek. Bunun yanında kamu kurumlarında takım çalışmasını Harun Erdenay ve Barbaros Akkaş, Belediye Hizmetlerinde Memnuniyet başlığını ise Ahmet Şerif İzgören anlatacak. Avrupa Birliğinde Yerel Yönetim başlığını ise Eski Kos Belediye Başkanı Yorgo Giritsi.

May Organizasyon un Bodrum da ilkini gerçekleştirecek olduğu sempozyumun ev sahipliğini üstlenen Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, “Kamu yönetimi alanında; akademisyenleri ve uygulayıcıları bir araya getiren bir platform görevi üstlenmiş bulunuyoruz. Yeni Büyükşehir Belediye Yasası’nın anlatılacak olduğu bu sempozyum kamuda görev alan bir çok değerli meslektaşımı ve çalışanlarımızı aydınlatarak daha başarılı hizmet vereceklerine inanıyorum. Gelecek sene daha geniş kapsamda yapmayı planladığımız bu platform, Bodrumun tanıtımı içinde büyük önem taşımaktadır. Muğla Valimiz Sayın Hakan Güvençer’e, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mansur Harmandar’a, May Organizasyon Sayın Ayşegül Ülkü’ye ve katkı veren tüm akademisyen hocalarımıza şimdiden teşekkür ederiz” dedi.

Muğla Valisi Sayın Hakan Güvençer Bodrum’da gerçekleşen böylesine geniş bir platformun Muğla bölgesinde yapılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Güvençer, “Kamu Yönetimi Sempozyumu ulusal düzeyde kamu yönetimlerini her açıdan ele alan, kamu yönetimindeki bütün aktörlerin katılımıyla önemli bir müzakere ortamı ve bilimsel çalışmalara katkı sağlayan ve bunları bütün paydaşlarıyla paylaşan bilimsel bir toplantıya ev sahipliği yapacak olmamızdan dolayı mutluyum. Bende tüm emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür eder, verimli bir toplantı olmasını yürekten dilerim” dedi.