BALONUN ONUR KONUĞU OLDU

DSC_3474-001MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, özel bir Cumhuriyet balosunun onur konuğu oldu. Baloda koroyla birlikte Atatürk’ün sevdiği eserleri seslendiren Başkan Mehmet Tosun, yine Atatürk’ün bir zafer dansı olarak oynadığı “Harmandalı Zeybeği” oynadı.

Ortakent-Yahşi’de bulunan Bankevler Sitesi, özel bir Cumhuriyet balosu düzenledi. Sitenin sosyal tesislerinde gerçekleştirilen baloya, onur konuğu olarak MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun davet edildi. Davete katılan Başkan Mehmet Tosun, koroya katılarak Atatürk’ün sevdiği eserleri, koroyla birlikte söyledi. Atatürk’ün sevdiği türküler arasında olan, Denizli yöresine ait “Zobalarında Guru da Meşe Yanıyor Efem” türküsünü de söyleyen Başkan Mehmet Tosun, bir ara “Harmandalı Zeybeği” oynadı. Atatürk’ün, bir zafer dansı olarak oynadığı “Harmandalı Zeybeği”ni başarıyla oynayan Başkan Mehmet Tosun, alkış aldı.    

Bankevler Sitesi Yöneticisi Esin Şahinbozkıroğlu, “Konacık Belediye Başkanımız Mehmet Tosun’a, davetimizi kırmayıp Cumhuriyet balomuza katıldığı için teşekkür etmek istiyorum. Kendisi gerçekten pırıl pırıl ve çalışkan bir başkan. Yaptığı çalışmalarla çok takdir ettiğimiz bir dostumuzdur kendisi. Bodrum Belediye Başkanı olarak da seçileceğine inanıyoruz.” dedi.

“Orkestra Şefi Koro Şefi Gibi…”

Davetleri için Şahinbozkıroğlu ve site sakinlerine teşekkür eden MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ise, “Cumhuriyet’e bağlı, Atatürk ilke ve inkılâplarını sonsuza kadar yaşatmaya kararlı böyle bir güzide toplulukla bir arada olduğum için çok mutluyum. Biliyorsunuz Bodrum Yarımadamızın her köşesinde Cumhuriyetimizin 90. yıl kutlamaları etkinlikleri büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Konacık Beldemizde de geniş katılımlı bir fener alayı gerçekleştirdik. Birlik ve beraberlik içerisinde 10. Yıl Marşımızı söyledik. Bayraklarımız elimizde ‘ne mutlu Türküm diyene’ diyerek yürüdük. Yine biliyorsunuz Bodrum Antik Tiyatro’da bir Cumhuriyet Konseri gerçekleştirdik. Muhteşem bir kalabalık vardı ve orada da Cumhuriyetimize ait marşlarımız söyledik. Atatürkümüzün sevdiği şarkıları yüksek sesle hep bir ağızdan söyledik. Hakikaten bu ülkenin evladı olmaktan, Cumhuriyet’in kurumlarından birinin belediye başkanı olmaktan son derece mutluyum, gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Site sakinlerinin övgü ve desteklerine de ayrıca teşekkür eden Başkan Mehmet Tosun, “Belediye başkanı olarak görevim, Cumhuriyet Konserimizde ve burada da gördüğümüz üzere, tıpkı bir orkestra şefi gibi mesai arkadaşlarımı yönetmek, yönlendirmek. Yaptığımız tüm başarılı işleri birlikte, beraberce bir ekip olarak yapıyoruz. Tabii orkestra veya koro üyeleri, ne kadar iyi olurlarsa olsun, işini iyi yapabilen bir şefleri olmadığı sürece güzel bir müzik yapılamayacağı gibi, iyi yönetilemeyen bir yerel yönetim kurumunun da başarılı olması mümkün değil. İnşallah biz bu amaçla, Konacık’ta yaptığımız güzel işleri Bodrum Yarımadamız geneline yaymak için aday olduk.” dedi.