OTOKAR BODRUM’DA GOLF TURNUVASI DÜZENLEDİ

otokar3250. yılını kutlayan Otokar’ın sponsorluğunda gerçekleştirilen “50. Yıl Otokar Bodrum Golf Cup” Turnuvası, 28-29 Eylül 2013 tarihlerinde Bodrum Golf ve Tenis Kulübü’nde düzenlendi. Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar’ın sponsor olduğu “50. Yıl Otokar Bodrum Golf Cup” Turnuvası; Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi M. Koç, Otokar ortaklarından Halil Ünver, Otokar Yönetim Kurulu Başkanı ​Kudret Önen ve Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç’ün katılımı ile 28-29 Eylül tarihleri’nde Bodrum Tenis ve Golf Kulübü’nde düzenlendi.

Turnuvada erkekler iki, bayanlar ise bir kategoride mücadele etti. Elli oyuncunun yer aldığı turnuvada gross kategori birincileri ile pin’e en yakın vuruş ve en uzun vuruş yapan oyunculara ödülleri verildi. Kazananlar ödüllerini Rahmi M. Koç, Kudret Önen, Halil Ünver, Bodrum Kaymakamı ve Belediye Başkanı’ndan aldılar.

Ödül alanlar:

BAYANLAR –  ÖDÜLÜ VEREN KAYMAKAM DR. MEHMET GÖDEKMERDAN: :

  1. AYŞE ARICI
  2. ÖZLEM ISPARTALIGİL
  3. OYA DAĞLI

ERKEKLER B KATEGORİSİ – ÖDÜLÜ VEREN BELEDİYE BAŞKANI MEHMET KOCADON

  1. TEOMAN YAMAN
  2. İSMAİL ERDOĞAN
  3. AYDIN ARICI

ERKEKLER A KATEGORİSİ

  1. RICHARD ÖZATACAN – ÖDÜLÜ VEREN: HALİL ÜNVER, OTOKAR ORTAĞI
  2. ADNAN ATACAN – ÖDÜLÜ VEREN: KUDRET ÖNEN, OTOKAR YÖNETİM KURULU BAŞKANI
  3. AYDIN ARICI- ÖDÜLÜ VEREN: KUDRET ÖNEN, OTOKAR YÖNETİM KURULU BAŞKANI

LONGEST DRIVER:

RAİF BİLİR- ÖDÜLÜ VEREN: HALİL ÜNVER, , OTOKAR ORTAĞI

NEAREST PIN:

TEOMAN YAMAN – ÖDÜLÜ VEREN: KUDRET ÖNEN , OTOKAR YÖNETİM KURULU BAŞKANI

50.YIL OTOKAR BODRUM GOLF CUP SAHİBİ:

FİKRET ÜNLÜ – ÖDÜLÜ VEREN: RAHMİ M. KOÇ, KOÇ HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI

 Turnuva Ödül Töreninde konuşan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç şunları söyledi: “Otokar’ın kurucusu merhum İzzet Ünver’in Bodrum’lu olması sebebiyle, bu turnuvayı Bodrum’da düzenlemek bizim için ayrı bir anlam ve öneme sahip. 1963 yılında Türkiye’nin ilk otobüsünü üreten şirketimiz, Koç Topluluğu bünyesine katılması ile büyüme ivmesini artırdı ve bugün Türkiye’nin milli tankını tasarlar duruma geldi. Bu yıl, ülkemizin sanayileşme döneminin ender tanıklarından biri olan Otokar’ın 50. yaşının heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Büyük bir mutlulukla belirtmeliyim ki, yerli sermayeli bir şirket olarak, 50 yıldır kendi markamız ile Türkiye’nin ilklerine imza atıyor, dünya yollarında milyonlarca yolcu taşıyoruz.  Üç yıldır Türkiye’nin en çok satılan otobüs markasıyız. Türkiye’nin en büyük özel sermayeli savunma sanayi şirketiyiz. Ve 60’tan fazla ülkeye yaptığımız ihracat ile ortalama yıllık büyümemizi yüzde 25’lere ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz.” Bodrum’un golf alanında da yaz ve kış turizminin önemli bir merkezi olmasını dilekleri ile konuşmasını bitiren Görgüç tüm katılımcılara teşekkür etti.