MASA TENİSİ TURNUVASI TRUGUTREİS’TE BAŞLADI

D7K_174412.Yılında Uluslararası Amiral Turgutreis Masa Tenisi Turnuvası heyecanı başladı. İstanbul Veteran Masa Tenisçileri Derneği ve Belediyemiz işbirliğiyle 30 Eylül-5 Ekim 2013 tarihlerinde düzenecek olan Uluslararası Masa Tenisi Turnuvası´nın açılış töreni düzenledi.

Turgutreis Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Törene Turgutreis Belediye Başkan Vekili Funda Akçalı, Turnuva yöneticileri, yarışmacılar ve Turgutreis halkı katıldı. Turnuva yöneticileri ve Ülke temsilcilerinin bu yıl 12.kez düzenlenen Turnuvada yine hep beraber olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirirlerken desteklerinden dolayı Turgutreis Belediyesine teşekkürler ettiler.

Turnuva açılışında bir konuşma yapan Turgutreis Belediye Başkan Vekili Funda Akçalı ;

“Siz değerli misafirlerimizi 12.yılında Turgutreis´te ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz..Her yaş grubu sporcularını içerisinde bulunduran bu etkinlik geçlerimize örnek teşkil etmektedir. Hepinize başarılar, iyi eğlenceler diliyorum, Turnuvanın gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

İstanbul Veteran Masa Tenisçileri Derneği Başkanı Ferit Atabey ise;

“Sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu biliyoruz ve bunun için elimizden geleni yapıyoruz, Bu yıl 12. kez düzenlenen turnuvaya desteklerinden dolayı Turgutreis Belediyesine teşekkür ediyoruz”dedi.

Turgutreis Belediyesi’nin desteklediği turnuvaya 9 Ülkeden toplan 105 sporcu katılıyor.

Rusya, Almanya, Belarus, Kazakistan, Yunanistan, İran, Slovakya, Belçika ve Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen masa tenisi sporcularının katıldığı turnuvada 7’den 70’e her yaş grubundan sporcular bulunuyor.