“EBRUCA” SERGİSİ HA LA BODRUM’DA

SONY DSCKlasik Türk sanatlarından Ebru’ya geliştirdiği modern yaklaşımlarla yeni bir soluk kazandıran Ebru Uygun’un eserleri, 31 Ağustos Cumartesi günü Ha La Bodrum’un büyülü mekanında sanatseverlerle buluşuyor. Geliştirdiği benzersiz tekniklerle ebru sanatını birçok farklı yüzeye taşıyarak gündelik hayatın içine sokan ve her malzemeyi bir sanat eserine dönüştüren Ebru Uygun, deneysel çalışmalarla başladığı Ebru sanatını apayrı bir boyuta taşıdı. Farklı disiplinlerde ürettiği çalışmalarına işlevsellik de kazandıran Uygun , ilk olarak fotoğraf ile ebruyu buluşturdu ve fotoğraf sanatına ayrı bir bakış açısı kazandırdı.,

Ebru yapmaya ilk başladığında kendini ifade etmenin yeni bir yolunu bulduğunu kaydeden sanatçı: “Renklerin su üstündeki dansında adeta kendimi buluyorum. Her, kağıt üzerine sabitlediğim çalışma ile içimdekileri de gözler önüne seriyorum. Ebru benim için renklerin sudaki dansı. Eşlik edilen müzik ise yoğunluğunu yaşadığım duygularım, anılarım ve hayallerim” diye konuştu.

Küratörlüğünü Zerrin Ulusman’ın üstlendiği “EBRUca ” sergisinin geliri okuma istekli çocukları eğitim hayatları boyunca destekleyen TOÇEV’e bağışlanacak.

 

Yer: Ha La Bodrum House Hotel

Tarih: 31.08.2013 Cumartesi

Açılış kokteyli: 19:00-21:00

Adres: Davulcu Ali sk.no.17(Marina Vista sokağı-/Bodrum) 

Tel: 0252 316 52 74

Sergi,her gün 17:00 – 20:00 arası ziyarete açıktır.Diğer saatlerde ziyaret etmek isteyenlerin 0532 728 04 10’dan randevu almaları rica olunur.