BEKLENEN OLDU BABA EVİNE DÖNDÜ MEHMET KOCADON CHP’Lİ

mehmet kocadon1CHP’ye geçecek mi? geçmeyecek mi?. soruları ile  Bodrum yerel gündeminde bir süredir konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon CHP’ye üyeliği nihayet sonuçlandı. 30 Ağustos zafer bayramında üyelik evraklarını teslim etti. Geçtiğimiz günlerde Demokrat Partiden istifa eden Kocadon CHP binası önünde bir grup kalabalık ile alkışlarla karşılandı. Bazı CHP’liler ise seçim arifesinde yapılan bu üyeliğe tepkilerini dile getirirken önmüzdeki günlerde bodrum siyasetinde yaşanacaklar merakla bekleniyor. 

Kocadon CHP üyeliği ile ilgili olarak yaptığı açıklama söyle;

Çok Değerli Bodrumlular, Sevgili Dostlarım…

 30 Ağustos Zafer Bayramının coşkusunu yaşadığımız bugün, Cumhuriyet Halk Partili bir Belediye Başkanı olarak sizlerin karşısında olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu bilmenizi isterim.

 Siyasi yaşamımın en özel ve en anlamlı günlerini yaşadığım bu dönemde, şüphesiz ki derin bir his ve heyecan içerisindeyim. Doğup büyüdüğüm kentime olan sevgim, insanımıza olan inancım ve onların bizlerden beklentileri ve umutları doğrultusunda, bize güzel ve aydınlık bir geleceğin ancak beraberlik ve bütünlük içerisinde, bir takım çalışmasıyla ve özveriyle kurulabileceğini göstermiştir.

 Halkımıza, demokratik hak ve özgürlükler temelinde, saygın ve onurlu bir birey olarak yaşamanın kapılarını açan, bunun yanında ulusal birlik ve beraberliğimizin teminatı saydığım Cumhuriyet Halk Partisi, benim için aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün bize ve tüm halkımıza emanetidir.

 Bu bilinç ve kararlılıkla, hiçbir siyasi hesap, hiç bir siyasi pazarlık içerisinde olmadan sadece ve sadece memleket ve toplumsal menfaatlerimiz çerçevesinde, birçok dostumun “Anamın Partisi” olarak da adlandırdığı, Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olmaktan onur duyuyorum. Partimizin ilke ve prensipleri, Bodrum sevdamızın, hizmet aşkımızın ve bundan sonraki siyasi yaşamımızın rehberi olacaktır.

 Bu aşamada farklı seçenekler dillendirilirken, ilçe örgütümüz eliyle üyelik işlemlerimi gerçekleştirmekten son derece mutluyum. Yaşadığım ve yıllarca hizmetkarı olduğum ve aynı zamanda en zor günlerimde, bir an bile beni yalnız bırakmayan, Bodrum’un sevgi dolu halkına ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok değerli aydın ve yurtsever üyelerine güvenim ve inancım sonsuzdur. Onlarla bir arada, aynı çatı altında siyaset yapacak olmak, ülkemizin kaderini değiştiren devrimci yapının içerisinde bulunmak, bana bambaşka bir güç ve cesaret vermektedir. Kutsal saydığımız Bodrum’a hizmet anlayışımızda, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her kademesinde bugüne kadar görev yapmış ve görev yapacak olan bir nefer olarak her zaman partimizin en büyük gücü olan üyelerimizle beraber yol yürüyecek olmanın coşkusuyla geleceğe umutla bakıyorum.

 Değerli Bodrumlular, bu özlenen tablonun yaşanmasında, bana karşı ilgi, anlayış ve desteklerini esirgemeyen, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, Genel Merkez Yöneticilerimize, İl Yönetimimize ve Başkanımıza, İlçe Yönetimimize ve Başkanımıza teşekkür ediyorum.

 En Derin Sevgi ve Saygılarımla…

 Mehmet KOCADON

 Bodrum Belediye Başkanı