ÜMİT BALTUTAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

umit baltutanCHP’li Ümit Baltutan   Yokuşbaşındaki Cumhuriyet Halk Partisi İlçe teşkilatında önümüzdeki yerel seçimlerde  Bodrum Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Düzenlenen basın toplantısına Baltutan’ın eşi ve çocuğu başta olmak üzere CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, CHP Bodrum eski İlçe Başkanı Okan Özsu, CHP Kadın kolları üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. Baltutan, “Milletvekilim CHP’li yöneticilerim ,CHP’liler, gönlünde BODRUM sevdası olan Atatürkçüler Devrimciler, çapulcular, gençler, gönlü genç olanlar ve annelerim ablalarım, kardeşlerim hepiniz hoş geldiniz” diye başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Ben Ümit Baltutan’ın 39 yaşında hemşire Hülya Baltutan’ın eşi, oğlum Aydoğdu Baltutan’ın babasıyım. Bodrumlu süngerci bir ailenin ölen süngerci bir dalgıcın ve beni okutmak için dikiş diken terzi bir annenin evladı, kurtuluş savaşında şehitler vermiş Topçu ailesinin , siyaseti hem okumuş hem de içinde yoğrulmuş emekçi oğluyum” dedi.

Baltutan, 30 mart 2014′te yapılacak olan yerel seçimlerinde CHP’den Bodrum Belediye başkan aday adaylığımı açıklamak için toplandıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Yaklaşık 20 senedir üyesi olduğum gençliğimi ve enerjimi verdiğim vermeye de devam ettiğim, CHP örgütü bana güvenip beni destekledikleri için ve tüm Bodrumluların benden hizmet bekleyip beni öne ittikleri için aday oldum. Öncelikle şimdiye kadar Bodrum’a emeği ve hizmeti geçen partili partisiz herkese, muhtarlarımıza, belde belediye başkanlarımıza, bodrum merkezde görev yapmış tüm başkanlarıma başta Cevat Bilkiç’ten, efsane başkanımız rahmetli Emin Anter’e, Tuğrul Acar’dan , dürüstlük sembolümüz Mazlum Ağan başkanıma ve en son mevcut belediye başkanı Mehmet Kocadon’a Bodrum’a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Türkiye’nin ekonomik koşullar ve sosyal sorunların altında ezildiğini ifade eden Baltutan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Herkesin yaşadığı ve bildiği üzere ülkemiz ve Bodrum yarımadası ağır ekonomik koşullar ve sosyal sorunların altında ezilmektedir ,doğamız elimizden gitmekte halkımız esnafımız her geçen gün tükenmekte eve nasıl ekmek götürürüm hesabı içindeyken birde Cumhuriyet ve Atatürkçü değerlerimizin yok olmasını acı içinde izlemektedirler.

Üstüne basarak söylüyorum biz (ben ve ekibim) Bodrum’u düştüğü bu durumdan çıkarmak için çalışıyoruz . Yaptığımız projeler ile Bodrumumuzun alt yapısını atık suyunu ve çöpünü ekonomisini esnafın sorunlarını sosyal faaliyetler ile de soysal yapısını düzeltecek çalışmalarla sosyal belediyecilik anlayışını Bodrum’a getireceğiz .Ben değil biz anlayışı ile hep beraber refah ve mutluluk içinde yaşayacağımız bir Bodrum ortaya koyacağız” dedi.

Baltutan, keyfi uygulamalar yapmayacaklarını belirttiği konuşmasında konuyla ilgili maddeleri şu sözlerle aktardı:

“Keyfi uygulamalar ile kimseyi başkanlığımca görülen lüzum üzerine deyip işten çıkarmayacağız. Yandaşlarımız olmayacak , yandaşlarımıza binlerce lira maaş vermeyip, işçimizi kimseye muhtaç etmeyeceğiz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi hesap sormaktan da ,hesap vermekten de korkmayacağız. Koylarımızı rant yiyicilere kaptırmayacağız. Borç sıralamasında listeye giren bir belediye olmaktan belediyemizi kurtarıp kendi projeleri ile işçisinin çalışanının maaşını gününde ödeyen bir belediye yaratacağız. Sevgili Bodrumlular biz projelerimizi yaparken zorlanmadık ,uygularken de zorlanmayacağız ,çünkü Bodrum insan kaynağının kalitesi ,bolluğu ve zenginliği ile bize tüm projelerimizi yapma imkanı veriyor. En önemli projelerimiz Kongre turizmi ve zeytinciliktir. Bodrum kongre turizminden büyük kongre salonları olmadığından yararlanamamaktadır Yılda özellikle kışın 200.000 paralı ve esnafın yüzünü güldürecek turisti Antalya ‘ya kaptırmaktadır. Yılın 12 ayı doğası , güneşi ile misafir ağırlayacağımız Bodrum kongre turizmi ile gelişebilir ekonomik zorluklardan esnafımızı kurtarabilir. Bu konuda konuştuğumuz ilaç ve sigorta şirketleri bu projemize büyük destek verip, kış turizmine katkıda bulunmak istemektedirler. Dünyanın en kaliteli zeytinyağı havzalarından biri olan Milas Bodrum havzasında Bodrum Gıda A.Ş bünyesinde dünyanın en kaliteli zeytin yağını üretmek Bodrum gibi Türkiye’nin 2.büyük zeytinyağı tüketim pazarında satmak Bodrum ekonomisine ve işçi istihdamına önemli katkılar sağlayacaktır. Bodrum’da iyi bir şehir planı ile trafik , imar ve betonlaşma sorunun çözüp Bodrum’u yaşanılabilir bir yer yapma konusunda dünyaca ünlü, ödüllü en iyi şehir plancıları ile yaptığımız çalışmalar devam etmektedir. Sevgili Bodrumlular temiz ve yaşanılabilir bir Bodrum için temiz siyasetçiler temiz insanlar gereklidir. Biz genç ve yeni bir ekibiz. Sizlerden Bodrum için yapılacaklar konusunda destek istiyoruz. Temiz bir Bodrum için temiz, ranta, soyguna, talana bulaşmamış siyasetçiler gerekir diyoruz” dedi