KÜÇÜK FİLOZOFLARDAN MASALLARA YOLCULUK

Uluslararası Lions Federasyonu 118-Y Kazasker Lions Kulübü’nün geleneksel hale getirdiği “Küçük Filozoflar Yazar Okulu Kampı” kapsamında Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Bodrum Yarımadası’na gelen ve birbirini tanımayan öğrenciler, bir tiyatro gösterisi sahneledi.

 

_DSC0153-001Konacık Beldesi’ndeki Aveneu Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen tiyatro etkinliğini; Konacık Belediye Başkan Vekili Niyazi Üzer ve eşi, Yaşam Tasarım Uzmanı ve Yazar Filiz Tosyalı ile çok sayıda vatandaş izledi. Küçük filozofların sahnelediği müzikal ve tiyatral oyun izleyenler tarafından yoğun alkış aldı.

 “Filiz’in Kalemi Küçük Filozoflar Yazar Okulu – Masallara Yolculuk” adlı gösteri hakkında bilgiler veren Tiyatro Öğretmeni Arzu Suriçikireşçi şunları söyledi:

 “Filiz’in Kalemi Küçük Filozoflar Yazar Okulu Kampı’nı 8 yıldır yapıyoruz. Bu kampımıza çeşitli illerden 15’e yakın çocuğumuz geliyor. Her yıl yazarlık dersi, dikiş-nakış kursu, Hamit Bey’den olta dersi ve yaşama dair tüm şeylerin derslerini alıyorlar. Ben de eşim ile beraber 8 yıldır tiyatro dersi veriyoruz. Bu çocuklar farklı yerlerden geldikleri için tabi ki birbirlerini tanımıyorlar ve birçoğu da tiyatro ile uğraşmamış oluyorlar. Çok kısa bir sürede, 10 günlük bir çalışma ile onlarla oluşturduğumuz bir oyunu sahneledik. Destek olanlara teşekkür ediyoruz”