KONACIK’TA DOĞA VE TARİH İLE İÇ İÇE BİR YÜRÜYÜŞ

_DSC0195-001Konacık Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Pedasa Tarih, Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Bodrumlular tarihle iç içe bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. “Doğa ve Tarih Yürüyüşü” ne katılan 200 Bodrumlu yaklaşık olarak 10 km yürüdü.

Konacık Belediyesi tarafından bu yıl 5.si gerçekleştirilen Uluslararası Pedasa Tarih, Kültür ve Sanat Festivali’nin son gününde Akut Bodrum Ekibinin öncülüğünde düzenlenen “Doğa ve Tarih Yürüyüşü”ne; Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Belediye Meclis Üyeleri, Aydem Bodrum İşletme Müdürü Sefa Pişkinleblebici, Bodrum Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Özcan, Pedasa İzcileri, Konkad Başkanı Dilek Nergis ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Doğa ve Tarih yürüyüşü öncesi bir açıklama yapan Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun şunları söyledi: “Pedasa Festivalimiz kapsamında düzenlenen doğa ve tarih yürüyüşümüz ile birlikte Yarımada’nın hem kuzeyini hem de güneyini görme fırsatını yakalayacağız. Gezimiz sırasında göletler, Tümülüsler ve tarihi değerleri görerek, Pedasa’ya ulaşacağız.” Konacık Belediyesi Halı Saha yanından başlayan yürüyüş, Pedasa Antik Kenti’nin kalıntıları arasında Doğa ve Tarih ile iç içe olarak gerçekleştirildi.

Açtıkları Türk Bayrağı ile 10 km’lik parkuru 5 saatte tamamlayan yürüyüş ekibi, Pedasa Etkinlik alanına Onuncu Yıl Marşı ve vatandaşların büyük alkışıyla girdiler.

Halkın sosyal, kültürel ve sportif yaşantısına katkı sağlayabilmek, onlara doğal ve tarihi mekanları, farklı bir fiziksel aktivite yolu ile sunabilmek için gerçekleştirilen yürüyüşte; vatandaşlar, hizmetten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun’a teşekkür ettiler.