ESKİ ALMAN BAŞBAKANI SCHRÖDER GÜMÜŞLÜK’TE EV ALDI

Gerhard Schöder3-001Eski Alman Başbakanı Gerhard Schröder Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti. Başkan Mehmet Kocadon’u ziyareti öncesinde Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ve Bodrum Deniz Müzesi’ni gezen Schröder’i bu gezileri sırasında Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdürü Yaşar Yıldız ile Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Sema Sagat bilgilendirdi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder’in Bodrum’u seçmesinin çok sevindirici ve mutlu bir olay olduğunu belirterek başladığı konuşmasına şöyle devam etti; Göreve geldiğimiz günden beri Bodrum’un yurtdışı tanıtımlarına özellikle ağırlık veriyoruz. Hem yatırım aşamasında hem de yatırımlardan sonra dünyaya mal olmuş isimlerin Bodrum’u seçtiğini görüyoruz.

Artık Bodrum’un bir dünya markası olduğunu hepimizin kabullenmesi lazım. Sayın Başbakanımızın ömrünün kalan kısmını Bodrum’da yaşamak isteğini ifade etmesi, Bodrum’dan bir ev alması, bizleri ziyaret etmesi ve Bodrum’un tarihi yerlerini gezmesi bizleri mutlu etmiştir. Demek ki Bodrum gerçekten Tanrı’nın bize bir lütfu, bütün dünya bunu biliyor. Biz de elimizden geldiği kadar doğayla barışık yaşayarak Bodrum’u torunlarımıza emanet edeceğiz.

Eski Alman Başbakanı Gerhard Schröder de yaptığı konuşmada şunları söyledi; Gümüşlük’te 3 yatak odalı bir ev aldım. Ev mayıs ayında bitecek ve ondan sonra da tatillerimi geçirmek üzere Bodrum’a geleceğim. Yaz aylarını Almanya’daki yazlığımda bahar aylarını da burada geçireceğim.  Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder’e ziyaretinden dolayı teşekkür ederek bir tablo hediye etti.