30 MART CUMARTESİ BODRUM EĞLENCEYE DOYACAK

konser afişi-00130 Mart Cumartesi günü Bodrum ve çevresinde gerçekleştirilecek etkinlikler ile yoğun bir hafta sonu geçirecek . Birden fazla etkinlinlikte tiyatro, konser ve kermesler düzenlenecek. Cumartesi günü gerçekleşecek etkinliklerin saatleri bir biriyle çakıştığı gözlenirken saatlerin aynı zamanlarda olması katılımları etkileyecek gibi görünüyor. Bodrum İskele Meydanında saat 12:00 -17:00 arası Karia Rotary Kulübü ile Bodrum belediyesinin desteği ile Uluslararası Barış Etkinliği adı altında “Bodrum dünyayı kucaklıyor” sloganı ile bir dizi etkinlik düzenlenecek. Bodrumlu genç müzisyenlerin konseri, Uluslararası çocuk korosu, halk oyunları, barış ağacı  ve kermesler ile çocuklara yüz boyama yapılacak. Oasis’te ise saat 14:00’de Zeus Müziğin organize ettiği Gençlik Konseri düzenleniyor. Diptonik Band grubunun konuk olduğu konserde Bodrumlu genç müzisyenler de sahne alacak.

 

Yine 30 Mart Cumartesi günü ÇYDD’nin organize ettiği Dünya Tiyatrolar Günü nedeni ile  4. Tiyatro Şenliği Oasis Nurol Kültür Merkezi’nde saat 13.30’da Bodrum yarımadası okullarında öğrenciler çeşitli eserleri sahneleyecek.

Pazar günü 31 Mart Pazar günü ise yine ÇYDD’nin Şiir günleri Bodrum Kalesi Kafeteryasında saat 14.00 de gerçekleşecek. Ölümünün 35 yılında şiirleri ve yaşamıyla Ceyhun Atuf Kansu anılacak. Feriha Beriş’in sunum yaptığı dinletide Kansu’nun oğlu Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Işık Kansu konuk konuşmacı olarak dinletiye katılacak.