TAŞ DESING’DA ÇIKAN YANGINDA HASAR BÜYÜK

yangın1Yalıkavak yolu üzerinde bulunan Taş Design adlı işyerinde çıkan yangın kontrol altına alındı. Bodrum-Yalıkavak yolu üzerinde Yaka köy kavşağı yakınında bulunan Taş Design adlı dekorasyon ürünleri ve mobilya satan iş yerinin depo kısmında başlayan yangında büyük maddi hasar meydana geldi. Yangının işyeri deposunda bulunan izolasyon malzemelerinin tutuşması nedeniyle yangın çıktığı tahmin ediliyor.Yangını gören Akın Köse adlı vatandaş, yangının iş yerinin arkasındaki alanda çıktığını anlatarak, ”Kapalı alanda izolasyon yapılıyormuş. İzolasyon yapımı sırasında çıkmış olabilir. 5-10 tır mobilya malzemesi varmış ve çoğu yandı. Çok büyük bir yangın” diye konuştu.

İtfaiye ekiplerinin yoğun çabası sonrasında yaklaşık 45 dakika içerisinde kontrol altına alınan yangın büyük maddi zarara yol açtı. İtfaiye ekiplerinin soğutma çalışması yaptığı yangın alanında çok sayıda mobilya ve dekorasyon malzemesinin yanarak kullanılmaz hale geldiği öğrenildi. . Kısa sürede büyüyen ve depo kısmını olduğu gibi saran yangına, bölgeye gelen Ortakent, Konacık, Bodrum, Turgutreis ve Bitez Belediyesine ait itfaiye ekipleri müdahale etti.

Yangın sırasında güvenlik önlemi nedeniyle trafiğe kapatılan  Yalıkavak-Bodrum karayolu, yangın kontrol altına alındıktan sonra yol tekrar trafiğe açıldı. Güvenlik güçleri yangının çıkış sebebi ile ilgili soruşturma başlattı.

Haber : Zeki Özkeskin