AKUT BODRUM’DAN KEÇİ KURTARMA OPERASYONU

DSC01291Muğla ili, Kavaklıdere İlçesine balı Çamlıbel Beldesi, Cumhuriyet Mahallesinde oturan Fazıl Göl’le (52)  ait üçü dişi, birisi erkek olmak üzere dört keçi 3 gün önce,  mahalleye 800 metre uzaklıktaki kayalıklarda mahsur kaldı. Fazıl Göl’ün kuzeni Burhan Doğan tarafından AKUT’tan yardım istendi. Yardım çağrısı üzerine sabah 8:30 da yola çıkan 5 kişilik AKUT Bodrum Ekibi saat 10:30 da Çamlıbel Beldesine ulaştı. AKUT, Jandarma ve köylüler keçilerin mahsur kaldığı bölgeye ulaşarak güvenlik hazırlıkları yapıldı.

  Yaklaşık 200 metrelik kayalık uçurumun, üsten yaklaşık 45 mt aşağıda 3 gündür aç ve susuz bekleyen keçilerin, alt bölgesine bir akut gönüllüsü indi. Yaklaşık bir buçuk saatlik çalışma sonrasında, aşağıdan yukarıya doğru yönlendirilen keçilerin kurtarılması sağlandı.

Keçilerin sahibi Göl ‘’Ben üç gündür uyku uyumadım. Keçilerimin birisinin bir, birisinin iki haftalık yavruları vardı. Yavrulardan birisi üç gündür biberonla beslenmeyi kabul etmemişti. Çok üzülüyorduk. İçimiz sızlıyordu. AKUT’a çok teşekkür ederiz’’ dedi.

DSC01284AKUT Bodrum Ekip Lideri  Sadettin Uslu da ‘’ Bizim için her can önemlidir. Bu güne kadar bir çok hayvan kurtardık, fakat bu sefer hem kayalıkta kalan keçiler hem de yavrulara yardımcı olduk’’ dedi.

Olay yerine gelen Kavaklıdere Emd Md. Niyazi Demirkaya ve Jandarma Karakol Komutanı Mehmet Yücel, AKUT gönüllülerine teşekkür etti.