MUKADDER NALBANTOĞLU VEFAT ETTİ

cenazeeBodrum’un yakından tanıdığı isimlerden, geçtiğimiz yıllarda geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren iç mimar Namık Nalbantoğlu, Atilla Nalbantoğlu ve Şukufe Ülgen’in annesi Mukadder Nalbantoğlu hayatını kaybetti. Mukadder Nalbantoğlu bir süredir Bodrum Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu. Alzheimer hastası olduğu öğrenilen Nalbantoğlu yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Nalbantoğlu için Atatürk caddesindeki Kumbahçe Uğur  camisinde cenaze töreni düzenlendi. Öğle namazına müteakiben düzenlenen cenaze törenine Nalbantoğlu’nun yakınları ve aile dostları katıldı.

 87 yaşındaki Mukadder Nalbantoğlu’nun torunu Beril Altay, Nalbantoğlu’nun bir süredir tedavi gördüğünü anlatarak şunları söyledi:

 “Anneannem 87 yaşında ve Alzheimer hastasıydı. Bu hastalıktan dolayı kendisini kaybettik. Uzun yıllardır Bodrum’da yaşamını sürdürüyordu. 1 buçuk aydır yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu. Çok üzgünüz” dedi. Oğlu Namık Nalbantoğlu Catamaran’ın iç mimarisini dekorasyonunu  gerçekleştirmişti. Nalbantoğlu kılınan cenaze namazının ardından Türbe mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.