MOTOSİKLET ÖLÜM GETİRDİ

AYHAN ŞENGÜLBodrum Belediyesi’nde şoför olarak çalışan evli, iki çocuk babası Ayhan Şengül dün saat 23.00 sıralarında, yeni aldığı plakasız motosikletiyle Mumcular Beldesi’nden Bodrum merkez ilçeye bağlı Meşelik Köyü’ndeki evine gitmek üzere yola çıktı. Mumcular Ovası Mevkisi’ne geldiğinde Şengül’ün kullandığı motosiklet karşıdan gelen Emrah Hasar’ın (35) kullandığı 18 AL 930 plakalı otomobille çarpıştı. Çarpışmanın şiddetiyle motosikletinden asfalta fırlayan kaskı takılı motosiklet sürücüsü Şengül, yaşamını yitirdi. Kontrolden çıkarak yol kenarındaki tarlaya uçan otomobilin bir otolde temizlik görevlisi olan sürücüsü Emrah Hasar, yanındaki eşi Pembe Hasar (29) ile Özkan Yıldırım (32) ise yaralandı. Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralıların durumlarının iyi olduğu bildirildi.
Acı haberi alarak olay yerine gelen Şengül’ün ikizi Hakan Şengül ve babası Ahmet Şengül sinir krizi geçirdi. Hakan Şengül, “Kardeşim sana bu motosiklete binme demiştim” diyerek, ağladı.
Cesedi Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılan motosiklet sürücüsü Şengül’ün bir hafta önce alkollü yakalandığı için ehliyetine el konulduğu ortaya çıktı. Jandarma, kazayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.