BDP KONGRESİ HALAYLARLA BAŞLADI

BDPBDP  Bodrum ilçe örgütü 2. olağan kongresi bugün Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde yapıldı. Kongreye çevre il ve ilçelerden yaklaşık 3 bin kişinin yanı sıra BDP Mardin milletvekili Erol Dora, BDP  b.m üyesi Ali Rıza Teymur, Muğla, Aydın, il ve ilçe yönetiminde görev yapanlar katıldı. Kongreye katılan parti yandaşları söylenen türkülerle halaylar çektiler. Kalabalık içindeki gruplar sık sık Abdullah Öcalan ve Pkk lehine sloganlar attılar.

Kongreden çok gövde gösterisine dönen organizasyonda Bodrum ilçe örgütünün seçimleri yapıldı. Yapılan Bdp kongreye ölen teröristler için saygı duruşunda bulunularak başlandı.

Bdp Mardin milletvekili Erol Dora yaptığı konuşmada son dönemde barış için atılan adımlara destek verdiklerini, artık kürt halkının barış içinde yaşamak istediğini, ölen asker ve teröristlerin kendilerinin gözünde aynı olduğunu çünkü anaların ağladığını ve artık hiç bir ananın ağlamaması gerektiğini söyledi.  Yaklaşık 5 saat süren kongre yöresel sanatçıların şarkıları ile son buldu.