YAŞAR ANTER ÜÇÜNCÜ AYHAN KARAHAN DÖRDÜNCÜ OLDU

Koşu16-001Geleneksel Atatürk Kır Koşusu’nda, gazeteci Yaşar Anter ve kamuoyunun çevre, sosyal, toplumsal içerikli eylemlerinden tanıdığı Ayhan Karahan’da koşuya katılanlar arasındaydı. Anter in önde tamamladığı yarış ta Karahan da göz doldurdu. Yarış sonunda büyük erkekler kategorisinde yarışan Anter ve Karahan gazeteci arkadaşlarına verdikleri pozlar ile de ilgi çektiler.  Yarışmada 52 yaşında ki gazeteci Yaşar Anter 3 üncü, Karahan 4 üncü oldu.

Ayhan Karahan ilk üç sporcu arasına girebilseydi madalyasını Suriye Devlet Başkanı Beşer Esad’a göndereceğini açıkladı. Karahan “ Bu sportif müsabaka Mustafa Kemal Adına düzenlenmiştir. Atatürk hiçbir zaman komşularını arkadan hançerlemedi. Tam tersine mazlum halkların yanında yer aldı. Bu gün dereceye girip madalya alsaydım Suriye de emperyal güçlere karşı direnen halklar adına devlet Başkanı Beşer Esad’a madalyamı bir mektupla gönderecektim. Atatürk adına düzenlenen bu müsabaka da sporun hem barışa hizmet etmesini hem de ülke insanının Suriye insanının kardeşi olduğunu temsil etmesi  anlamında madalyamın Esat’a gönderilmesi sembolik bir önem taşıyacaktı. Kısmet bir dahaki koşuda derece almak için antremanlara devam edeceğim “

Bodrum Belediyesi ile Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen geleneksel Atatürk Yol Koşusu,  4 kategori ve 8 mesafede yapıldı.  İçmeler Yelken Kulübü’nden start alan atletler İskele Meydanı’na kadar koştular.

Küçük kızlar ferdi sıralamada Mürşide Kalay (11), erkeklerde Selçuk Barlas (11), yıldız kızlarda Zehra Oğuz (14), yıldız erkeklerde Cihan Ceylan (14), genç kızlarda Zelal Solmuş (17), erkeklerde Doğan Adsız (17), büyük erkeklerde Durmuş Ali Arıkan (20), büyük bayanlarda İpek Denizli (20) birinciliği elde etti.