YAZARIMIZ FATOŞ KARAKAYA TÜYAP’TA OKUYUCUYLA BULUŞTU

31. İstanbul Kitap Fuarı birçok yazarı da okuyucularıyla buluştu. Bunlardan biri Bodrumca Gazetesi yazarlarından Fatoş Karakaya’nın son kitabı “Umudumun Düşleri” adlı kitabı ile fuarda kitaplarını imzaladı.  Bu sene Metanoya kitabı ile ikinci kez okurlarla buluşan Karakaya’nın daha önceki geçtiğimiz yıllarda da bir şiir kitabı yayınlanmıştı. Müzisyen Nev’inde fuarda desteğini alan Yazarımız Fatoş Karakaya ile yaptığımız röportajda, hem kitaplarına ve fuara olan ilgiyi, hem de çocuklara ve gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın yollarını sorduk.  Yazarlarımız fuara katılımın yüksek olduğunu, kitaplarına ilginin büyük olduğunu vurguladı.

Fatoş Karakaya ve ona destek olmak için orada bulunan müzisyen Nev, kitap okumanın küçük yaştan itibaren çocuklara kazandırılması gereken bir alışkanlık olduğunu, kitabın bir arkadaş olarak çocuğun hayatına sokulması gerektiğini belirtti. Nev, kendisinin de müzikle uğraşırken, kitapları oyun arkadaşı olarak gördüğüne ve kitabın hayatındaki yerinin önemine işaret etti.

7 Kasım Cumartesi günü başlayan fuar, 25 Kasım günü sona erdi.  600 yayınevi ve sivil toplum kuruluşuna ev sahipliği yaptı. Fuara katılım geçen yıllara göre oldukça yüksekti.