MUMCULAR ÇAMARASI KÖYÜNE SU DEPOSU

Konacık Belediyesi ve hayırseverler işbirliğiyle Mumcular Beldesi Çamarası Köyünde yaptırılan ve köyün tüm su ihtiyacını karşılayacak olan su deposunun temel atma töreni gerçekleştirildi.

Çamarası Köyü’nde düzenlenen temel atma törenine; Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hakan Demirörs, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Mumcular Belediye Başkanı Birol Aydın, Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Terfi hattı ihalesi geçtiğimiz günlerde Bodrum Kaymakamlığı tarafından yapılan Çamarası Köyü su projesi kapsamında Konacık Belediyesi ve hayırseverler vasıtasıyla da su deposu yapım işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. Konacık Belediyesi ve hayırseverler vasıtasıyla yapılacak olan su deposunun temel atma törenine katıldıklarını belirten Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan; “Çamarası Köyümüzün içme suyu ile ilgili enerji nakil hattı ihalesi kaymakamlığımız tarafından yapıldı, çalışmalar devam ediyor. Şu anda 120 ton kapasiteli içme suyu deposu, Konacık Belediyemiz ve hayırseverlerimiz tarafından yaptırılıyor. Bugün temelini attık, 1 ay sonra tamamlanmış şeklini göreceğiz. İnşallah 1 ay sonra su deposunun açılışını yaparak Çamarası Köyünün su sorununu ortadan kaldırmış olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Çamarası Köy Camii İmamı tarafından okunulan dua sonrası Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ve Mumcular Belediye Başkanı Birol Aydın su deposunun temeline ilk harcı dökecek butona bastı.