ÇOĞUNLUK TOPLANAMADIĞI İÇİN TOPLANTI İPTAL OLDU

Bodrum Turizm Altyapı Hizmet Birliği olağan meclis toplantısı “salı”ya ertelendi. Muğla Valisi Fatih Şahin’in başkanı olduğu Bodrum Turizm Altyapı Hizmet Birliği’nin iki ayda bir düzenlenen olağan meclis toplantısına birlik üyelerinin çoğunluğu katılmadığı için 4 Aralık Salı günü’ne ertelendi. Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya aralarında, Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez, Ortakent Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Birlik Müdürü Muammer Şaşmaz’ında aralarında bulunduğu yaklaşık 30 kişi katıldı.

Yapılan sayımda 114 üyesi olan birliğin meclis üyelerinin çoğunluğunun katılmadığı görüldü. Oturum Başkanlığını yapan Mehmet Dinçberk katılımcıların görüşünü alarak toplantının 4 Aralık Salı günü aynı gündemle çoğunluk aranmaksızın toplanacağını açıkladı.

Birliğin gündeminde Bodrum kamuoyunun gündeminde en önemli konu olarak yer alan Torba çöplüğü sorunun çözümünü sağlayacak olan ve Mumcular beldesinde yapılması planlanan “katı atık bertaraf tesisi“ konusunda birliğin yetki ve sorumluluğunun görüşüleceği maddesi yer alıyordu.

Birliğin toplanması için salt çoğunluk gerekiyor. Birlik üyeleri; Yarımada  Belediye başkanları, her belediyeden 2 şer meclis üyesi, muhtar ve bir aza ile turizm belgeli tesislerinin aralarından seçtiği 25 üyenin toplamından yani 114 üyeden oluşuyor. Toplantıya katılmayan üyeler arasında çoğunlukta turizmci üyeler ile muhtar ve azaların bulunduğu görüldü..

Birliğin diğer gündem maddeleri arasında birliğin bütçe, yatırım programı, personel konuları da yer alıyordu.

Katılımın az olması tepki çekti

Bodrum Turizm Altyapı Hizmet Birliğinin Deniz Turizmcileri Derneği Temsilcisi Yaman Olgaç toplantı sonrası bir açıklama yaparak “bir Yarımadanın bütün yatırımlarının ve altyapısının konu olduğu ve bütçesinin hazırlandığı bir toplantıya bu kadar ilgi olması yarımada da başımıza gelen her şeyi hak ettiğimizin açık bir göstergesidir” dedi.

Haber  : Zeki Özkeskin