MEHMET TOSUN’DAN SIMSICAK BAYRAM KUTLAMASI

Konacık Belediyesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda düzenlenen bayramlaşma törenine vatandaşların katılımı yoğun oldu. Kurban Bayramının 2. Gününde Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen bayramlaşma törenine; Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ile Belediye Meclis Üyeleri, MHP Konacık Belde Başkanı Eczacı Burak Söğütlü, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aytekin Çanakcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konacıklıların yoğun ilgi gösterdiği törende, Belediye Başkanı Mehmet Tosun tek tek ilgilendiği vatandaşların bayramlarını kutladı. Sıcak bir ortamda gerçekleşen bayramlaşmada, vatandaşlarla hem sohbet edildi hem de ikramlarda bulunuldu.

İki bayramı bir arada idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun şunları söyledi: “Vatandaşlarımızla, meclis üyelerimizle ve Belediye personelimizle bayramlaşıyoruz. Akabinde de Konacık’taki ve başka bölgelerdeki yaşlılarımızı ziyaret etmek suretiyle Kurban Bayramını dolu dolu geçirmeyi planlıyoruz. Mutluyuz, çünkü iki bayramı bir arada yaşıyoruz.

Mübarek Kurban Bayramı ve 89. Yılını kutlayacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını idrak edeceğiz. Pazartesi Cumhuriyet Bayramı kutlamalarından sonra akşam düzenleyeceğimiz fener alayına da tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana geçen süre 89 yıl, neredeyse bir asır ve biz Cumhuriyetimizin 89. Yıl kutlamalarına çok önem veriyoruz. İnşallah her yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşlarımızın yoğun katılımı ile Fener Alayımızı coşkulu bir şekilde kutlamayı planlıyoruz. Bizler belediye olarak bunlara özen gösteriyoruz. Bu geleneklerimize, göreneklerimize, milli ve manevi günlerimize sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda her yıl olduğu gibi daha geniş katılımla, daha geniş halk kitlelerine ulaşmak suretiyle bayramınızı kutluyorum” dedi. Tosun ve Belediye Meclis Üyeleri Kurban Bayramı nedeniyle, beldede yaşayan yaşlıları evlerini de ziyaret etti. Ziyaret kapsamında beldede yaşayan yaşlılarla sohbet eden Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ve beraberindekiler, yaşlı vatandaşların belediyeden bir isteklerinin olup olmadıklarını da soruldu. Yaşlılar ise, kendilerini sadece bayramlarda değil, sürekli ziyaret ederek gönüllerini alan Başkan Mehmet Tosun’a çok teşekkür ettiler.

“Yaşlıları senede bir gün değil sürekli ziyaret etmeliyiz” diyen Başkan Mehmet Tosun; “Kültürümüzde yaşlıya hürmet vardır. Onlara gereken değeri vermek, ihtiyaçlarını karşılamak ve hizmette kusur etmemek en önemli görevlerimiz arasındadır” dedi.

Gerçekleştirilen Kurban Bayramı ziyaretleri kapsamında Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi’ni de ziyaret ederek, gazilerin bayramını kutladı.