SARP MADEN GÜMÜŞLÜK’TE CAZSEVERLERLE BULUŞTU

9. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen Gümüşlük Caz Günlerinde iki gün ardı ardına sahne almak için Gümüşlük’e gelen Sarp Maden Grubu tarihi mekân Eklisia’nın terasında cazseverlerle buluştu.

 T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odasının resmi sponsorluğunda; Bilkent Senfoni Orkestrası, TÜRSAB BYK, Bosch, Denizbank, Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda – Türkiye Diplomatik İlişkilerinin 400. yılı etkinlik sponsorluğunda devam eden 9. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında düzenlenen Gümüşlük Caz Günlerinde sahne alan Sarp Maden’e piyanoyla Serkan Özyılmaz, saksafonla Engin Recepoğulları, kontrbasla Matthew Hall ve davulla Derin Bayhan eşlik etti.

 Gümüşlük’te düzenlenen, bir solo konser ve 4 grubun katıldığı ve toplam 8 konserin gerçekleştiği caz günlerindeki konserleri bu yıl geniş bir cazsever kitlesi izledi. Bayram dolayısıyla da oldukça dolu geçen konserler için Bodrum’a tatile gelen caz hayranları bu yıl da Eklisia’nın bahçesini doldurdu. Geçtiğimiz akşam hayranlarının karşısına çıkan Sarp Maden ise gitar tekniğiyle ve grup üyeleri de jam sessionlarıyla dikkat çekti. Sarp Maden Grubu, Eklisia’daki gecede özgün eserlere ve kendi bestelerine yer verirken izleyicilerden büyük alkış aldı.

 2. Gümüşlük Caz Günleri, Sarp Maden Grubu’nun 1 Eylül akşamı 21:30’da vereceği konserle bu yıl için son bulacak. 9. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nde kapanış konserini ise festivalin de sanat danışmanı olan Devlet Sanatçımız Piyanist Gülsin Onay verecek. Gülsin Onay konseri, 7 Eylül Cuma akşamı saat 21:30’da Eklisia’da gerçekleştirilecek.

9. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapanış konseri

7 Eylül – Gülsin Onay

 Bilet Satış

Eklisia Gümüşlük 0 507 349 59 68

Mybilet – www.mybilet.com

 Biletler:

Eklisia Açıkhava ve Eklisia Teras konser bilet fiyatları 25 TL’dir.