GÜMÜŞLÜK NİL BURAK’LA ZAFER BAYRAMI KUTLADI

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinliği kapsamında Gümüşlük Belediyesi’nin hazırladığı program, Mersin Üniversitesi, Emekli Öğretim Görevlisi Ali ŞAHİNOĞLU’nun hazırlayıp sunduğu ” Şiirlerle Atatürk ” konulu sunum ile başladı. Gümüşlük halkı ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgiyle izlendi. Sunumun sonunda Başkan Mehmet TİRE, Ali ŞAHİNOĞLU’na teşekkür ederek plaket verdi.Gümüşlüğün tarihi ile ilgili bir kitap hazırlamak için ŞAHİNOĞLU’nun da büyük desteği olacağını söyledi. 

Unutulmayacak bir Nil BURAK Konseri 

Başkan’ın sunum konuşmasının ardından sahne alan Nil BURAK, unutulmaz bir müzik keyfi yaşattı. Tavşan Adası’ndan atılan havai fişekle coşan misafirler, ellerinde Türk bayrakları ile Onuncu Yıl Marşı’nı söyleyerek keyifli bir kutlama yaşadılar. Konser sonrası ailesini de yanına çağıran Başkan konuşmasını şöyle bitirdi. “ Zafer Bayramını kutladığımız bu önemli günde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hayatını kaybeden ve çalışmaya devam etmekte olan bütün çalışanlarını saygı ve minnetle selamlıyorum.” dedi.

 3 Yıllık Faaliyet Sunumu ile Gümüşlük Halkı Bilgilendirildi

Gümüşlük Belediyesi tarafından halkı bilgilendirmek amacıyla hazırlanan 3 yıllık faaliyet sunumu büyük ilgi gördü. Faaliyet Sunumuna üç bin kişi gibi büyük bir izleyici kitlesi katıldı. Sunumda Gümüşlük Belediyesi’nin üç sene içinde gerçekleştirdiği, başta Arıtma tesisi, su ve kanalizasyon hatları gibi altyapı çalışmaları olmak üzere sağlık, kültür, spor gibi alanlarda verilen önemli hizmetlere de yer verildi. Sunum sonunda, Belediye Meclis Üyelerini de alarak sahneye gelen Başkan Mehmet TİRE, halkın Zafer Bayramı’nı kutlamasının ardından şunları söyledi:” Bizler milli şuur, milli inanç ve değerlerimiz uğrunda sizlere ve Gümüşlük’e çok değer verdiğimiz için hizmet etmeye söz verdik. Bizler bu yola çıkarken “Gümüşlük İçin Elele” diye yola çıktık ve Değerli Meclis Üyelerimiz ile yola devam ettik. Benden desteklerini esirgemeyen Meclis Üyelerimize, yaptıkları çalışmalardan dolayı da Belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu hizmetleri verirken özellikle yol, kanalizasyon, içme suyu hattı ve park çalışmalarımız süresince vatandaşlarımızın gösterdiği özveriden dolayı da şükranlarımı bildiriyor ve desteğinizden dolayı önünüzde minnetle eğiliyorum.” dedi.

 

 Eylül ayında Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul GÜNAY’ın da Gümüşlük’ü tekrar ziyaret edeceğini belirten Başkan konuşmasında: ” Çalışmalarımızda bize ciddi maddi ve manevi destek veren Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ertuğrul GÜNAY’a , Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel EROĞLU’na ayrıca çok teşekkür ediyorum. Değerli Gümüşlüklüler sizlerden bu şevk ve desteği aldıkça daha çok işler yapacağımıza söz veriyorum.” dedi.