KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULUNU BELİRLEDİ

Bodrum Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Kadın Meclisi seçimleri Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde yapıldı. Meclis seçimlerine Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Meclis Üyesi F. İncilay Sever, Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu ile Bodrum’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının genç ve kadın temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu açılış konuşması yaptı. Daha sonra kürsüye gelen Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Kent Konseyi’nin yeni kurulmuş olmasına rağmen çok güzel işlere imza attığını belirtti ve şöyle devam etti; Bodrum Kent Konseyi’nin faaliyetlerini yakından takip ediyoruz. Bodrum’un tanıtımı için çok önemli çalışmalar yapılıyor. Bugün de Gençlik ve Kadın Meclisleri seçimleri yapılıyor. Bizler de Kaymakamlık ve kamu kurumları olarak Bodrum Kent Konseyi’nin bu çalışmalarına her zaman destek vereceğiz. Ben inanıyorum ki Bodrum’daki eksikler Kent Konseyi’nin bu çalışmalarıyla giderilecektir. Bodrum’un eksikliklerinden birisi olan Gençlik Merkezi’nin çalışmaları da devam ediyor. Projesi hazır olan bu merkezi, inşaat yasağı sona erdiği anda hayata geçireceğiz.
Gençlik Merkezi’nde bu tür çalışmaları çok daha rahat yapabileceğinize inanıyorum.

Bodrum Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Asil ve Yedek Üye sayıları delegelerden gelen önerilerle belirlendi ve sonra seçimlere geçildi. Oy tasniflerinden sonra Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu ile Kadın Meclisi Yürütme Kurulu şöyle oluştu:

Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu

Asil Üyeler:
Emine Dayan, Dicle Karabulut, Saadet Kablı, Sami Algın, Volkan Özkök, Ege Derya Oran, Muharrem Akyıldız.

Yedek Üyeler:
Kerem Özyurt, Caner Ernez, Leyla Lugal.

Kadın Meclisi Yürütme Kurulu

Asil Üyeler:
Zeynep Akıncı (Cumhuriyet Halk Partisi), Hülya Kocadon (Karya Rotary Kulübü), Gülhan Karatay (ÇYDD), Nermin Gönen (Bodrum Ticaret Odası), Belgin Atare (Çarşı Mahallesi Muhtarlığı), Çiğdem Sarı (BOSİAD), Habibe Ağan (Denizciler Derneği)

Yedek Üyeler:
Fatma Çırakoğlu (MHP), Güler Bener (3. Yaş Akademisi), Sürüvvet Yalçın (Bodrum Alevi Bektaşi Derneği), Hatice Pehlivan (Peynir Çiçeği Derneği), Cemile Metin (Zeki Müren Sanat Derneği), Aynur Saat (Cumhuriyet Kadınları Derneği), Müjde Özer (Deniz Ticaret Odası), Nazmiye Badem (TÖSYEV)

Bu seçimlerden sonra Bodrum Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı ve Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı, Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nda görev yapacak. Böylece 13 olan Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu üye sayısı 15’e çıkacak. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Çocuk Meclisi ve Engelli Meclisi seçimlerinden sonra bu rakam 17’ye yükselecek.