BODRUM YAT İMALATI ÖRNEK OLACAK

GEKA’nın Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında gerçekleştirilen “Bodrum Yat İmalatı İş Kümesi Rotasını Çiziyor Projesi” tamamlandı.

GEKA’nın doğrudan faaliyet desteği kapsamında gerçekleştirilen “Türkiye Küme Politikalarının Geliştirilmesi” projesinin kapanış toplantısı 25 Haziran 2012 Pazartesi günü Bodrum Ticaret Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı, BODTO Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Eyinç’in açılış konuşması ile başladı. Daha sonra söz alan Çankaya Üniversitesi Rektörü ve Anadolu Kümeleri İş Platformu (AKİP) Başkanı Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç, ulusal ve uluslararası rekabet ve işbirliği için kümenin faydalarını anlattı ve Türkiye’deki diğer küme çalışmaları hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Bodrum Yat İmalatı İş Kümesi projesi kapsamında odamız tarafından gerçekleştirilen faaliyetler, BODTO yönetim kurulu üyesi Deniz Eyinç tarafından katılımcılara anlatıldı. Toplantı, proje kapsamında hazırlanan Bodrum Yat İmalatı İş Kümesinin 5 yıllık çalışmalarından oluşan yol haritasının Çankaya Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi Müdürü Meral Sayın’ın tarafından anlatılması ile devam etti.

Bodrum Ticaret Odası yaptığı  açıklamada  “temennimiz yat imalat sektörünün, üyelerimizin ve yat imalatı iş kümesinin en verimli şekilde gelişimini tamamlayarak öncelikle Türkiye’de örnek bir küme modeli oluşturmasıdır” dedi.