AMİRAL TURGUTREİS ANILDI

Karabağ doğumlu büyük Türk denizcisi Turgut Reis törenlerle ve kültür sanat etkinlikleri ile Turgutreis’te anıldı.
Her yıl 23 Haziranda kültür ve sanat etkinlikleri ile anılan Amiral Turgut Reis’I Anma Günü, Kültür ve Sanat Etkinlikleri çerçevesinde çeşitli sergiler açıldı, konserlerverildi. Bu yıl da düzenlenediği kutlama programında Turgu Reis’in soyundan gelen Tunus’lu misafirler ağırlandı.
Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet DİNÇBERK’in ev sahipliğinde yapılan törenlere Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Garnizon Komutanı Per. Albay Ahmet Şevki Ulugün, TCG Bafra Gemisi Komutanı Deniz Kur. Bnb. Nurettin Sevi, Turgutreis Jandarma Karakol Komutanı İsmet Tığlı, Kasaz Bandosu Komutanı Üsteğmen Atıf Taner Çolak, Aksaz Bandosu, gaziler, şehit yakınları da
katıldılar.

Bu yıl törenlere katılmak üzere Turgutreis’e gelen TCG Bafra Gemisi, Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Garnizon Komutanı Per. Albay Ahmet Şevki Ulugün, Turgutreis Jandarma Karakol Komutanı İsmet Tığlı,Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet DİNÇBERK tarafından ziyaret edildi. Sahil Güvenliğe bağlı tekne ile gemiye giden Anam Komitesi üyeleri, gemi personelini selamladıktan sonra, gemiyi gezerek teknik özellikleri hakkında bilgi aldılar.

Turgutreis Belediyesi ve Türk-Tunus Dostluk Derneği girişimi ile 22 Haziran’da Turgutreis’e gelen ve 10 kişiden oluşan Turgut Reis’in akrabaları, Başkan Dinçberk tarafıdan havaalanında karşıladı.

Turgut Reis’in Tunus’dakİ akrabalarından olan emekli general Mustapha Darghouth, Türkiye’de ve Turgutreis’de, Turgut Reis’in doğduğu topraklarda olmaktan büyük onur ve gurur duyduklarını belirtti.