MEHMET TİRE’DEN 1 MAYIS MESAJI

Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.  “1 Mayıs tüm dünya işçilerinin kutladığı birlik, beraberlik ve dayanışma günüdür. Pek çok ülkede resmi tatil olarak kutlanan 1 Mayıs yüzyılı aşkın bir geçmişe sahip  üretimin her kademesinde çalışan kesimin sosyal haklarının düzenlenmesidir. Toplumun sağlıklı gelişimi için en kutsal değerlerden biri olan insan emeğine gereken önemin verilmesi, aynı zamanda medeniyetin de önkoşuludur.

Emekle çalışmak ve aileye ekmek götürmek kutsal bir duygudur. İşçi ve emekçi kardeşlerimiz bu duyguyu yaşadıkları gibi çalıştıkları alanda da topluma hizmet ederek en güzel şekilde yaşamaktadırlar. Bugün yaşadığımız beldede bile temizlik hizmetinden, yol yapımına, oyun alanları, parklar, toplu taşıma, içme suyu alt yapı hizmetlerinde işçilerimizin emekleri vardır.

Toplumun her kesiminde üreten, geliştiren ve hizmete sunan işçilerimizin emeklerinin karşılığını alabilmek, haklarını savunmak amacı ile kutladıkları 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, yaptıkları hizmete karşılık maddi bir tutarın yeterli gelmeyeceğine olan inancımla tüm emekçilerimize saygı ve şükran duygularımı sunuyorum.” dedi.