BAHA, KONACIK’I COŞTURDU

Konacık Belediyesi tarafından 4‘üncü Uluslararası Pedasa Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Türk Pop Müziği’nin kadife sesli sanatçısı Baha konseri düzenlendi. Uzun yıllar sonra Bodrum Yarımadası’nda sahne alan Baha, yeni ve eski şarkıları ile

birlikte izleyenlere müzik ziyafeti çekti.

Konacık Belediyesi, Muğla Üniversitesi ve Konacık Pedasa Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği (KONKAD) işbirliğinde gerçekleştirilen festivalde Komedi Dans Üçlüsü’nün gösterileri ile Baha konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Konacık Belediyesi Halı Saha Üstü Konser alanında gerçekleştirilen “Baha” konserine; MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Garnizon Komutanı Per. Albay Ahmet Şevki Ulusoy, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Hayati Keskin, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Hakan Demirörs, Bodrum İlçe
Emniyet Müdürü Ömer Akgün, Belde Belediye Başkanları, İlçe ve Belde Başkanları, çok sayıda davetli ve on bine yakın Baha hayranı katıldı.

Konser alanını şereflendiren misafirlere teşekkür ederek, hoş geldiniz diyen Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun şunları söyledi:

“Bu sene Komedi Dans Üçlüsü’nün muhteşem gösterisiyle başlayan festivalimiz saygıdeğer dostum, Anadolu insanı ve bizden birisi Baha kardeşimizin konseri ile devam ediyor, kendisine Bodrum’a ve Konacık’a tekrar hoş geldin diyorum. Festivalimiz bu akşam bitmiyor, bu bir başlangıç. Aramızda bu güzel yurdumuzun illerinden ve Azerbaycan, Kosova ile Kıbrıs’tan gelen 350 izcimiz var ve izcilerimiz
3500 yıllık tarihi Pedasa Antik Kenti’nde kamp kurdular. Festivalimiz tüm hızıyla ve çeşitli etkinliklerimiz ile devam edecek. Baha’ya ve bu alanı onurlandıran siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyor, iyi eğlenceler diliyorum.”

Festivalde sahneye çıkan Türk Pop Müziği’nin Sevilen Sanatçısı Baha, hayranlarını coşturdu. Repertuarında duygusal şarkıların yanı sıra gitarıyla hareketli parçalar da seslendiren Baha’nın sahne performansı, izleyenleri hayran bıraktı.

Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Baha, “Kutupta Yaz Gibi”, “Gülü Susuz Seni Aşksız Bırakmam”, “Ölmeyen Şarkı”, “Yemen Türküsü” eserlerini seslendirirken, Çökertme Türküsü’nü de söyledi.

Baha’nın söylediği şarkılara izleyiciler de bulundukları yerden eşlik ettiler.