TORBA’DA TÜP PATLADI

Bodrum Torba’da bu gün öğle saatlerinde bir villanın alt katında meydana gelen tüp gaz patlamasında iki kişi ağır yaralandı. Yaralılar Bodrum Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Torba Mahallesi Rıza Anter Caddesi’ndeki 33 nolu villanın alt katında kiracı olarak yaşayan 54 yaşındaki emekli öğretmen İnci Güneş ile 51 yaşındaki Muhammet Kandemir bu gün saat 12.30 sıralarında meydana gelen patlamada ağır yaralandı. Öğle yemeği yapmak için salondaki açık mutfak bölümüne geçen İnci Güneş’in tüp gazdan meydana gelen sızıntıyı fark etmeden yaktığı çakmağın patlamaya neden olduğu saptandı. 

Patlamanın ardından villanın alt kapının pencere ve kapıları kırıldı, ev savaş haline döndü. Ev sahibi ve üst katta yaşayan emekli öğretmen 55 yaşındaki Fatma Kader’in çağırdığı ambulans ile yaralılar Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayın şokunu uzun süre üzerinden atlatamayan Kader “Evimin altı katını 5-6 ay önce kiralamışlardı, çok şiddetli bir patlama meydana geldi, üst kattaydım hemen aşağıya indin kiracılarım kanlar içerisindeydi, ambulans çağırarak yarım istedim, büyük şok içerisindeyim” dedi.
Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Güneş ve Kandemir’in durumlarının ciddiyetini koruduğunu belirtilirken olay yerine gelen Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ait polis ekipleri patlama ile ilgili inceleme başlattı.