VERGİNİN GALİPLERİNE ÖDÜL

Bodrum’da ’23’üncü Yıl Vergi Haftası’ kutlamaları kapsamında beyannamelerini süresinde veren, borcunu vadesinde ödeyen ve vergi cezası kesilmemiş örnek mükelleflere, düzenlenen törenle teşekkür plaketi verildi.
Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen plaket törenine Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Muğla Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci, Bodrum Vergi Dairesi Müdiresi Şebnem Tokyay, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Danacı, Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkanı Hüseyin Nail Sagat, vergi dairesi çalışanları, vergi mükellefleri ve muhasebeciler katıldı.
Törende, faaliyet süresi dikkate alınarak beyannamelerini süresinde veren, borcunu vadesinde ödeyen ve vergi cezası kesilmemiş 12 mükellefe teşekkür plaketi ve çeşitli hediyeler verildi. Naz Turizm A.Ş., sanayici Hakan Veli Toker, Av. Gülay Çağlı, Hür Cola İçecek Dağıtım Ltd. Şti., turizmci Nail Ağar, Av. Jale Birsel Alpay, kira gelirlerinden Mehmet Tevfik Karakaya, Gamtaş Turizm Ticaret A.Ş, sanayici Hüseyin Gündüz, Dr. Salih Oktay, kira gelirlerinden Sadık Pekdemir ve yine kira gelirlerinden Mahmut Dumanlı’ya hediyeleri verildi.

Plaket ve hediyeler Muğla Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci ve Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan tarafından verildi.
Muğla Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci, vergi bilincinin toplumun bütün kesimlerine duyurulması gerektiğini belirtti. Evci yaptığı konuşmada “Bu yıl 23’üncüsünü düzenlendiğimiz vergi haftası etkinlikleri çerçevesinde mükellefiyetini bugüne kadar eksiksiz sürdüren, ödevlerini zamanında yerine getirmiş olan ve ödemelerini düzenli yapan Bodrumlu mükelleflerle birlikte olmak istedik. Vergi haftasını 23 yıldır bir hafta süreyle kutluyoruz. Bazen iki haftayı bulan kutlamalarımızda oluyor. Esasında bunu bir hafta değil sürekli olarak kutlamakta fayda var. Vergi bilincinin toplumun bütün kesimlerine duyurulması, verginin gönüllülük içerisinde ödenmesinin sağlanması, gençlerimize çocuklarımıza vergi alışkanlığının anlatılması bir haftayla değil de sürekli olarak yapılması gereken duyurulması gereken bir ödev gibi düşünüyoruz.”dedi.