RAMADA OTEL’DE YANGIN

Bitez’de beş yıldızlı bir otelin kalorifer ve deposunda çıkan yangın korku ve heyecan yarattı. Oteli yenileme çalışması sırasında çıkan yangında yaklaşık 100 personelden yaralanan olmadı.

Bitez’de yaklaşık 12 yıl Dedeman Otel olarak hizmet veren ve geçtiğimiz yıl iş adamı Hüseyin Başaran tarafından satın alındıktan sonra Ramada Resort Otel adı altında yenileme ve restore çalışmalarına başlanan beş yıldızlı 450 yataklı otelde bu gün sabah saatlerinde kalorifer dairesinde elektrik kablolarının erimesi sonucu yangın çıktı. Çıkan yangın depodaki izalosyon maddelerini tutuşturunca otelin en alt katındaki yangın büyüdü.


Yangına Bitez ve Bodrum Belediyelerine ait 5 itfaiye aracı ile 20 itfaiye eri müdahale ederken otel inşaatı sırasında çalışmalarını sürdüren 60 inşaat işçisi ile 40 otel personeli tahliye edildi. Yangın anından yaralanan olmazken alt kattaki yoğun yangından çıkan dumanlar tüm oteli sardı otelin tüm odalarından dumanlar çıkmaya başladı.

Otelin genel müdür yardımcısı Bahadır Gerçek yangının söndürüldüğünü ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirterek “Tadilat anında kazan dairesindeki elektrik panosundaki kabloların kısa devre yapması sonucu yangın çıktığını tespit ettik , yangın anında hemen işçilerimizi dışarı çıkardık , otelde zaten müşteri yoktu, önemli olan can kaybı ve yaralanan olmaması, hasar tespitini ise soğutma çalışmalarının ardından yapacağız” dedi.
Polis yangın ile ilgili soruşturma başlattı.